Czy mieszkańcy mogą decydować o wyglądzie swojego podwórka, ulicy, parku, miasta, wsi?


Centrum Wspierania Aktywności Społecznej w Gołdapi zaprasza na dyskusję z udziałem Pawła Jaworskiego – architekta-urbanisty i filozofa, zawodowo zajmującego się planowaniem przestrzennym.

W trakcie spotkania będziemy dyskutować nad problemami uczestniczenia mieszkańców w procesie zagospodarowania przestrzeni społecznej w trzech różnych skalach: półprywatnej przestrzeni sąsiedzkiej (podwórko), przestrzeni publicznej (park) oraz złożonej struktury, jaką jest fragment miasta (ulica) lub miasto, jako całość.
Prowadzący opowie, co wynika z aktów prawnych, na jakie uwarunkowania społeczne się natrafia, na czym polega trudność współpracy architekta/urbanisty ze społecznością lokalną, a także o często dość konfliktowej relacji społeczność lokalna – władza samorządowa – urbaniści – przestrzeń.
Paweł Jaworski prowadzi warsztaty projektowe dla społeczności lokalnych, zainteresowanych przekształceniem przestrzeni. Jego zainteresowania obejmują programowanie i rozwój narzędzi partycypacyjnych, które wspomagają zarządzanie rozwojem przestrzennym miast, ale również filozofię miasta oraz współczesną estetykę.
Spotkanie odbędzie się w dniu 2 marca 2012 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, ul. Wolności 11.
Serdecznie zapraszam Zbigniew Mieruński


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Czy mieszkańcy mogą decydować o wyglądzie swojego podwórka, ulicy, parku, miasta, wsi?

  1. obserwator

    Co dają takie dyskusje? W Gołdapi niektórzy mieszkańcy nie potrafią zrobić porządku przed swoimi oknami „bo to działka gminna” , ” bo to działka w pasie drogowym”. Siedzą i patrzą na wysypisko śmieci. Np. blok przy ul. Królewieckiej naprzeciw poczty. Ci, którzy dbają o przestrzeń publiczną nie potrzebują żadnych szkoleń żeby zadbać o otoczenie.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...