Pijany z trzema zakazami

kodeks_kajdanki2, małe

kodeks_kajdanki2, małePrawie 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany w Gołdapi na ul. Bocznej kierowca volkswagena. Jak się okazało, 35-letni Ireneusz M. nie miał prawa jazdy – miał za to trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów obowiązujące do maja 2018 roku.

Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale również za niestosowanie się do wyroków sądowych. Grozi mu kara nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 16 lutego br. około godziny 16.00 w Gołdapi na ul. Bocznej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw. Za kierownicą siedział 35-letni Ireneusz M. Podczas kontroli policjanci poczuli od mężczyzny silny zapach alkoholu. Badanie wykazało prawie 3 promil alkoholu w jego organizmie. W trakcie kontroli mieszkaniec powiatu gołdapskiego nie posiadał przy sobie prawa jazdy Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie informacyjnym okazało się, że kierował samochodem wbrew trzem sądowym zakazom  prowadzenia wszelkich pojazdów. 35-latka obowiązywały zakazy kolejno do 2014, 2015 i 2018 roku.

Teraz Ireneusz M. odpowie nie tylko za prowadzenie w stanie nietrzeźwości, ale również za niestosowanie się do wyroków sądowych. Grozi mu za to kara nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności. (IS)

 


Aktualności

Powiązane artykuły