16-latek odpowie za kradzież i włamanie

wróbel

wróbelPrzed sądem rodzinnym i nieletnich po raz kolejny stanie 16-letni Zdzisław K. Tym razem nastolatek odpowie za kradzież oraz włamanie. Łupem nieletniego padły dwa telefony komórkowe, aparat fotograficzny oraz kilka monet. Wartość strat poniesionych przez pokrzywdzonego, to kwota blisko 500 zł.
Do zdarzenia doszło 21 stycznia br we Wróblu. Wtedy to oficer dyżurny gołdapskiej Policji został powiadomiony o całym zdarzeniu. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pracujący nad sprawą ustalili, że sprawcą jest 16-letni Zdzisław K. Nastolatek postanowił przeszukać pomieszczenie w jednym z gospodarstw. Stamtąd młodzieniec ukradł telefon komórkowy wraz z ładowarką oraz aparat fotograficzny. Następnie w jego ręce „wpadła” kasetka. Młody człowiek nie zastanawiając się, wyłamał skobel zabezpieczający i zabrał kolejną komórkę i monety okolicznościowe. Wartość skradzionych rzeczy wyniosła około 500 zł. Kryminalni odzyskali część skradzionych łupów. Niestety 16-latek zdążył już zniszczyć jeden telefon i aparat fotograficzny.
Chłopak znany jest gołdapskim policjantom, ponieważ ma już na swoim koncie podobne przestępstwa. W najbliższym czasie Zdzisław K. stanie ponownie przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zdecyduje o jego dalszym losie. (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły