M.in. zlikwidowali w Gołdapi „garażowy” magazyn paliwa

sg_i_sc

sg_i_scStraż Graniczna wspólnie ze Służbą Celną od początku bieżącego kwartału ujawniła w regionie ponad 5,5 tys. litrów nielegalnego paliwa.

Ostatnie zdarzenie, z olejem napędowym na pierwszym planie, miało miejsce 19 grudnia w Wilkasach. Funkcjonariusze Straży Granicznej z gołdapskiej placówki wspólnie z przedstawicielami Referatu Dozoru Urzędu Celnego w Olsztynie udaremnili 47-letniemu Rosjaninowi przelanie z baku samochodu do kanistrów 100 litrów oleju napędowego.

Cztery dni wcześniej funkcjonariusze obu służb na prywatnej posesji w Bartoszycach dokonali kontroli pomieszczeń gospodarczych i rosyjskiego pojazdu osobowego. Ujawnili 200 l oleju napędowego i 60 l benzyny.

To nie jedyne efekty wspólnych działań Straży Granicznej i Służby Celnej. W początkowych miesiącach kwartału także odnotowano wyniki.

Podobne ujawnienia zanotowano w październiku w budynkach gospodarstwa w gminie Olecko. Scenariusz akcji przypominał ten z Bartoszyc. 300 litrów oleju napędowego miało być przedmiotem nielegalnej sprzedaży.

Na początku kwartału funkcjonariusze Straży Granicznej z Gołdapi i Nadzoru Grupy Mobilnej Służby Celnej z Ełku i Olsztyna zlikwidowali w Gołdapi „garażowy” magazyn paliwa. W 16 zbiornikach znajdowało się łącznie prawie 4 tys. litrów oleju napędowego. Straż Graniczna zatrzymała w związku ze sprawą 3 osoby – mieszkańców Gołdapi i Suwałk.

W listopadzie ujawniono kolejnych 1000 litrów paliwa – ponownie w Gołdapi oraz w gminie Orneta.

St. chor. SG Anna Mauch, wz. rzecznika prasowego komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “M.in. zlikwidowali w Gołdapi „garażowy” magazyn paliwa

 1. Anonim

  cho, cho, ale wyniki i premię na święta będzie czym umotywować

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. a gdzie teraz zatankuję swoje AUDI ? na pewno nie na orlenie czy innym jest zbyt drogo !!!!!!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. PIOTR

  ALE WYNIK ŚMIECHU WARTE !!! A CO Z RESZTĄ ROSJAN CO JEŹDZI CODZIENNIE PRZEZ NASZE PRZEJŚCIE GRANICZNE I WIOZĄ PEŁEN ZBIORNIK PALIWA I ZA GODZINĘ WRACA DO ROSJI JUŻ Z PUSTYM CIEKAWE CO ONI ROBIĄ Z TYM PALIWEM? NA 1000 PRZEKRACZAJĄCYCH ROSJAN TYLKO 1 WPADA I CZYM WY SIĘ CHWALICIE WSTYDU NIE MACIE!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...