Konkursu na plakat nie rozstrzygnięto

wizualizacjaKomisja konkursowa nie rozstrzygnęła konkursu na plakat uzdrowiskowy. Przypomnijmy, że konkurs dotyczył opracowania uniwersalnej propozycji graficznej, przeznaczonej jednocześnie do wykorzystania na bilbordach lub banerach reklamujących Uzdrowisko Gołdap.

Nagrodą dla zwycięzcy konkursu miało być 5 tys. zł. Na konkurs przysłano 4 zestawy grafiki. Jednym z warunków było wykorzystanie logo Gołdapi. Natomiast zdaniem komisji nadesłane propozycje były „zbyt neutralne”.


Aktualności

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “Konkursu na plakat nie rozstrzygnięto

 1. bubu

  i co dalej ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Ja tu tylko sprzątam

  Hahah parodia jakaś… jak to ot tak sobie po prostu nie rozstrzygnięto konkursu? to po co był on organizowany? konkursów/przetargów chociażby na gminne inwestycje też ot tak można sobie nie rozstrzygnąć? a później poinformować, że wykonawcą jest „ktoś tam” ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Ja tu tylko sprzątam

  P.S.
  Proszę o opublikowanie prac wszyscy jesteśmy ciekawi czemu akurat czyjaś ciężka praca nie zasługuje na reprezentowanie naszego miasta

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. zenon

  Czy można gdzieś zobaczyć te odrzucone projekty?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Można prosić o informację, kto był w komisji i jacy graficy (specjaliści od grafiki użytkowej) to oceniali. Kto poza nimi był w jury ? Gdzie można zobaczyć prace i kiedy kolejny termin ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Nie znam składu komisji, ale specjaliści od grafiki raczej byli. Natomiast… graficy owszem powinni być ekspertami, ale w przypadku oceny znaku, który ma tworzyć markę nie mniej ważna jest opinia marketingowca. Każdy taki znak, piktogram, oprócz aspektu graficznego posiada aspekt symboliczny, nierzadko wręcz literacki.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Ja tu tylko sprzątam

  Przecież to jest śmieszne, nawet nie chodzi o to kto był w jury i jak oceniał. Regulamin był bardzo ogólnikowy nie zawierał konkretnych wskazań co ma się znajdować na plakacie po za tym, że można było WZOROWAĆ się na tym co jest umieszczone na stronie goldap.pl a że materiały tam udostępnione były wręcz tragicznej jakości(lepsze zostały udostępnione na dzień przed zakończeniem terminu)
  Po za tym: „Plakat tym różni się od afisza, że nie jest wykonany ze składu, lecz w całości stanowi formę graficzną. Zadrukowywany jest z reguły na całej powierzchni papieru i najczęściej posiada bogatą kolorystykę. Elementy graficzne co najmniej dorównują informacji tekstowej, z reguły jednak dominują. Napisy są często przetworzone artystycznie.
  O ile typowy afisz, jako druk czysto informacyjny, jest zazwyczaj jedynie rodzajem rzemiosła, to forma plakatu jest również jedną z dziedzin sztuki.”
  Tak więc proszę władze i ludzi za to odpowiedzialnych o nie robienie sobie jaj z uczestników, którzy poświęcili swój cenny czas i udostępnić prace tych ludzi. Czekam też kiedy będziemy mogli zobaczyć plakat wykonany po za konkursem przez „kogoś z zewnątrz” który będzie spełniał wszystkie kryteria(znane tylko organizatorom) i będzie wręcz idealny.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. bubu

  z niecierpliwością czekam, na efekt końcowy tego konkursu 🙂
  Swoją drogą, skoro nikomu się nie udało trafić w „gusta” oceniających to błąd raczej nie leży po stronie wykonawców projektów, ale ludzi którzy pisali regulamin, który był co najmniej ogólny i stąd pewnie wzięły się „zbyt neutralne” propozycje, skoro ktoś nie wie sam czego chce to z reguły wypada zaproponować mu coś „neutralnego”.

  Oby więcej takich konkursów w naszym mieście ! 🙂 chociaż sumienia czystsze !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Ja tu tylko sprzątam

  Bubu totalnie nie zrozumiałem Twojego komentarza xD początkowo piszesz, że wina leży po stronie wykonawców projektów, a w efekcie końcowym wychodzi na to, że jednak chodziło Ci o organizatorów?
  Czekam na jakieś sensowne wyjaśnienia ze strony organizatora

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. no tak ...

  Zrobienie plakatu, jak to nazwano „zbyt neutralnego” również wymaga ciężkiej pracy i poświęcenia dużej ilości czasu. Tego się nie robi od tak. Wszelakie przeróbki, obróbki a nawet poprawa tych zdjęć ze strony goldap.pl, (bo nie były przecież one w doskonałej jakości) zajęło sporo czasu. A teraz nikt nie chce docenić naszych starań. No to pytam się po co ten konkurs ??? `

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. scorpio

  odnosząc się do historii naszego miasta nieopodal uzdrowiska była kwatera wojsk lotniczych może „neutralność” w pracach zamienić na bombki i granty i kilka lejów po wybuchach ha ha ha ha

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Ja tu tylko sprzątam

  Brałem udział w wielu konkursach ale z tak aroganckim podejściem i znieważeniem uczestników jeszcze się nie spotkałem. Nawet gdy organizator zastrzega sobie prawo do nierozstrzygnięcia konkursu to nie powinien tego robić tym bardziej, że zaoferowana przez burmistrza nagroda była można powiedzieć prestiżowa i trochę głupio teraz takim zachowaniem się ośmieszyć, jeśli jednak jury postanawia nie wyłaniać laureata to nie powinno zostawiać ot tak sobie bez podejmowania dalszych kroków w formie np. dopełnienia regulaminu, wyznaczenia nowego terminu…
  Jak na razie to wygląda na to, że burmistrz i jego świta za to odpowiedzialna zyskali 4 darmowe projekty z których mogą sobie wybrać najlepsze elementy i złożyć w 1 plakat bez wynagradzania żadnego z twórców bowiem według regulaminu prawa przechodzą na gminę w raz z momentem złożenia prac co też jest trochę nie odpowiednie, ale sądzę, że żaden z uczestników nie spodziewał się takiego rozwiązania sprawy… wstyd.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. apap

  Wszyscy, którzy brali udział w konkursie nie mogą mieć pretensji do organizatora, bo punkt 11 regulaminu zastrzegał możliwość niewyłonienia zwycięzcy. Nota bene regulamin został zmieniony tydzień przed zamknięciem konkursu o czym nie pojawiła się żadna informacja, nawet na stronie organizatora. To że ktoś spędził kilkanaście godzin na projektem i pochodzi z Gołdapi lub okolic – nie oznacza, że powinien wygrać. Od początku w regulaminie konkursu lub jako dodatkowego załącznika zabrakło briefu. Jeśli od początku organizator nie określił do kogo chce trafić z przekazem i jakie ma oczekiwania wobec projektu, to potem skazany jest na uzasadnienie wyników argumentami pt. „zbyt neutralne” – chociaż to tylko nieoficjalna informacja.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...