Dwa projekty, dwa hasła

projekt

projekt Gołdapski neon przebłyskuje nowymi hasłami, mianowicie: Z Nordic Walking sprawniejsze masz ciało – dbaj o nie, oby nie za mało // Wiary przybywa, gdy wspiera Cię Gmina Gołdap i  S.KET-Alternatywa.

Hasła są dwa, ale się łączą, jak każde przemyślane działanie, a nie oderwane od realiów. Pierwszy wers nawiązuje do kończącego się projektu „Kijki szukają fanów”, drugi do trwającego jeszcze przedsięwzięcia, jakim jest inny projekt zatytułowany „Uwierzyć w siebie” – oba wspierane przez Gminę Gołdap, a realizowane przez Stowarzyszenie Kulturalno-Ekologiczno-Turystyczne Alternatywa. Beneficjenci jednego i drugiego projektu wzmocnili swoje ego – pierwsi uwierzyli, iż chodzenie z kijkami może być przyjemne w każdym wieku, a jeszcze inne ćwiczenia – szczególnie w młodym wieku. Uczestnicy drugiego projektu uwierzyli w to, co najcenniejsze: w możność realizowania samego siebie i swoich marzeń. Założona wielotorowość warsztatów (teatralne, woluntarystyczne, samoobrony i in.), wymarzony pobyt w ryńskim zamku, spotkanie z teatrem, poznawanie tego, co niedostrzegalne na co dzień, czyli najbliższych okolic spowodowały wzrost wiedzy i wiary.

Każdy projekt oprócz realizacji celów ma swój szczególny dzień.  Święto zadania publicznego „Uwierzyć w siebie” jest w fazie ostatnich przygotowań, ale pierwszego z zadań „Kijki szukają fanów” już się odbył 27 listopada. Tak, w ostatnią listopadową niedzielę gołdapianie w różnym wieku  przemaszerowali  z ulicy Żeromskiego na ul. Świerkową i jeszcze dalej w głąb lasu. To spotkanie od innych odróżniał przed wszystkim fakt,  iż rozgrzewkę przed marszem przeprowadziły gimnazjalistki z kl. I d (Ewelina i Asia). Nie tylko one były przedstawicielkami młodzieży w czasie spotkania, byli i inni, co uwidaczniają fotosy. Już wcześniej okazało się, że z kijkami nie tylko można chodzić, ale jeszcze i… doskonale się bawić. Ot, choćby podczas podawania sobie kijków w kole, tworzenia różnych figur, pozwalających na rozciąganie mięśni. Pogoda także dopisała. Oprócz blasku spojrzeń i uśmiechów płonął ogień, a nad nim pieczono kiełbaski. Po dużej dawce ruchu one smakowały! A ciało coraz sprawniejsze i, jak zapowiadają niektórzy uczestnicy projektu, będą je wciąż usprawniać, bo są juz fanami kijków, bo czują fizyczną różnicę. I cieszą się, że są mieszkańcami Gminy Gołdap, podobnie, jak beneficjenci projektu „Uwierzyć w siebie”, znów jednomyślnie, jak w neonowych ulicznych hasłach.

Członkowie S.KET – Alternatywy zaangażowani w realizację projektów

herb_goldapiAktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Dwa projekty, dwa hasła

  1. tak

    Dobrze ,że coraz bardziej się ruszamy;wszystko to wyjdzie każdemu na zdrowie;trzeba tylko ćwiczyć systematycznie ;życzę wytrwałości także po zakończeniu projektu;

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...