Wpadli w „trzeźwy poranek”

alkomat

alkomatPo raz kolejny gołdapscy policjanci przeprowadzili akcję pn. „Trzeźwy poranek”. Działania odbywają się systematycznie. W trakcie prowadzonej akcji funkcjonariusze poddali badaniu wiele osób i tym razem nie obyło się bez nietrzeźwych kierowców.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej przeprowadzili kolejny już raz akcję pn. „Trzeźwy poranek”. Systematycznie prowadzone działania mają na celu wyeliminowanie kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, którzy niejednokrotnie stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Niestety i tym razem policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie. Stanisław Ć. kierował rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie a do tego mężczyznę obowiązywał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi i rowerami do 2015r. Teraz za niestosowanie się do orzeczonego środka karnego może mu grozić karą pozbawienia wolności do lat 3.

Tego samego dnia, wieczorem wpadł także kierowca bmw. 24-letni Radosław S. wsiadł za kierownicę pojazdu mając prawie 1,5 promila. Niebawem mężczyźni staną przed wymiarem sprawiedliwości. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że pod żadnym pretekstem nie powinniśmy wsiadać po alkoholu za kierownicę. Niejednokrotnie słyszy się, że to było tylko jedno piwo. Zarówno stan po użyciu alkoholu jak i nietrzeźwości może stwarzać zagrożenia. W każdym takim przypadku możemy popełnić wykroczenie lub przestępstwo.

Gołdapscy policjanci zapewniają, że działania odbywać się będą cyklicznie. (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły