Srebrne, złote i brązowe

sesja_odznaczenia

sesja_odznaczeniaWtorkowa sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się od wystąpień burmistrza i wojewody. W ten sposób podsumowano czteroletnią kadencję Mariana Podziewskiego na stanowisku wojewody. Potem były odznaczenia państwowe i resortowe.

Na początku wręczano Krzyże Zasługi. Złotym Krzyżem Zasługi wojewoda uhonorował Danutę Gąsiewską, znaną działaczkę społeczną i Mariana Mioduszewskiego. Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali radni: Zofia Syperek i Andoni Banel. Brązowe – Wojciech Hołdyński i Jarosław Dzienis.

Honorowe odznaki „Za Długoletnią Służbę” o trzymało troje nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i trzy pracowniczki Magistratu: Ewa Fiedorczyk, Barbara Sewioło, Zdzisław Szukajt, Janina Chlebowska, Jolanta Mogilnicka i Aleksandra Retel.

Honrowe odznaki „Za Zasługi dla Budownictwa” przyznano: Zdzisławowi Galińskiemu, Adamowi Mikielskiemu, Zdzisławowi Lewińskiemu i Władysławowi Zajkowskiemu.

W imieniu odznaczonych podziękowała radna Zofia Syperek.


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Srebrne, złote i brązowe

  1. ryszard

    Za co się tak dziarsko odznaczacie to kpina rozdawać medale dla osób które nie wiem bardzo za co je otrzymują rozumiem że wojewoda ma gorący stołek i chce zostawić miłe wspomnienie ale nie o to chodzi

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...