Rosną nam kadry w turystyce

mlodziez_wizyta_agroturystyka

mlodziez_wizyta_agroturystykaNa zaproszenie właścicielki Trzech Świerków w jej gospodarstwie gościła szesnastoosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych wraz z  nauczycielką Izabelą Słowikowską. Grupę stanowili uczniowie klasy o kierunku – obsługa ruchu turystycznego.

– Zaprosiłam do siebie młodzież, aby im zaprezentować swoje gospodarstwo, które 2010 r. zostało nagrodzone w kategorii Najlepsza Usługa Turystyczną na Warmii i Mazurach, które otrzymało statuetkę od marszałka województwa. Opowiadałam im o szansach rozwoju turystyki na terenie powiatu gołdapskiego, chwaliłam młodzież za doskonały wybór szkoły i kierunku, który ma ogromne szanse w Krainie Łowców

Przygód – mówi Sława Tarasiewicz. – Przyznaję, że młodzież spławiła mi ogromną radość, zadając wiele

Pytań, ale radość tym większą, że wszyscy słuchali z zaciekawieniem malej lekcji z dziedziny geografii, tradycji, historii i kulinariów regionu. Pytali na przykład: Dlaczego taki ludowy wystrój pokojów? Skąd pomysł na wielką galerię strojów regionalnych z różnych stron świata? Pytania stawiałam również młodzieży, dlaczego wybrali taki kierunek kształcenia i czy widzą siebie w przyszłości w branży turystycznej. Namawiałam do nauki języków obcych oraz do poznawania swojej małej ojczyzny. Młodzież dowiedziała się także, że w Zespole Szkół Zawodowych, w którym się uczą, są ogromne i długie tradycje związane z turystyką.

Już w 1978 roku powstało tam Szkolne Koło Turystyczne a w 1979 Klub Turystyczny Szełajty. Zauważyłam też uśmiech na twarzach uczniów, kiedy dodałam, że przewodnicy turystyczni z klubu Szełajty to Krystyna i Ryszard  Dutkiewiczowie. Młodzież przyznała się, że pan Ryszard i pani Krystyna kojarzą im się z nauką w gimnazjum a nie z turystyką.

Sympatyczne i przeplatane śmiechem rozmowy trwały prawie dwie godziny. Po ciepłej herbacie, firmowych ciasteczkach i rominckich chipsach pokazałam młodzieży teren gospodarstwa.

Wizyta młodzieży zakończyła się sesją fotograficzną i słodkimi czekoladkami, jakie młodzież przywiozła ze sobą.

Powiązane artykuły