Nie straszne im takie kąpiele

klub_morsa

klub_morsaKlub Morsa w Baniach Mazurskich rozpoczął sezon zimnych kąpieli wodnych. Już po raz drugi tej jesieni Nad Jeziorem Czupowskim odbyła się kąpiel morsów, do której przyłączyli się miejscowi funkcjonariusze Straży Granicznej.

Inicjatorem jesienno-zimowych kąpieli był Komendant Placówki SG w Baniach Mazurskich ppłk SG Janusz Worotnicki oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

Tym razem, do wody weszło aż 7 osób. Wszystko wskazuje na to, iż pomysł przyciąga coraz większą ilość amatorów „zimnej kąpieli” w tym również funkcjonariuszy Placówki SG. Po orzeźwiającym pluskaniu morsy ogrzały się przy ognisku.

Kąpiel w lodowatej wodzie trwa kilka minut. Poprawia ogólną sprawność ciała i zdrowia. Wzmacnia system odpornościowy człowieka, co niewątpliwie przyda się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Kolejne spotkanie Klubu Morsa odbędzie się 16 listopada, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Por. SG Justyna Szubstarska, recznik pasowy kmendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

klub_morsa


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Nie straszne im takie kąpiele

 1. Marek Kuskowski

  Gratuluję decyzji, ale szczerze mówiąc prawdziwa frajda jest poniżej -10 stopni Celcjusza! Zapraszam do Gołdapi jak będą trochę lepsze warunki do kąpieli, tak około -15, -20.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. M...

  Zdjęcia z poprzedniej imprezy eee….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...