Cztery nominacje po konkursie w Ełku

elk_smaki

elk_smakiŚwietnie się spisali się przedstawiciele powiatu gołdapskiego podczas subregionalnego finału konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”. Zmagania miały miejsce 5 listopada w Zespole Szkół im. M. Rataja w Ełku.

Nasi reprezentanci zwyciężyli w czterech kategoriach. Toteż w olsztyńskim wielkim finale o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego będą walczyły: Miody z Pasieki Dziadka Ignacego, Sękacz z Żytkiejm, Szczupak w szuwarach Małgorzaty Siudy z Żytkiejm i gorąca potrawa Karmuszka po gołdapsku, którą przygotowała Sława Tarasiewicz z „Trzech Świerków” („Trzy Świerki” zdobyły także 2 i 3 miejsce w produktach pochodzenia roślinnego).

Do konkursu zgłoszono ponad 30 produktów i potraw, przez osoby fizyczne, stowarzyszenia, szkoły, restauracje i gospodarstwa agroturystyczne.

Celem imprezy jest zebranie unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego, opublikowanie ich w broszurze „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy” oraz promocja jedynych w swoim rodzaju potraw i produktów charakterystycznych dla dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.

W konkursie w Ełku dobrze zaprezentowały się wyroby cukiernicze Stowarzyszenia Głos Puszczy Rominckiej (2 miejsce) i sery Lucyny z Żytkiejm (2 miejsce w kategorii produkty mleczne). Jednak nominacje do wielkiego finału otrzymali tylko zwycięzcy w swoich kategoriach.

Relacja z imprezy odbywała się na żywo dzięki zainstalowanej kamerze.

Powiązane artykuły