W dwóch miejscach naraz być… nie można

ewa_esej_nagroda

ewa_esej_nagroda22 września 2011 roku w Łochowie o 16:30 rozpoczęła się wielka gala –uroczystość obchodów 10-lecia Programu „Równać Szanse”. W tym samym czasie pod Piękną Górą w Zajeździe także rozpoczynała się uroczystość – promocja gołdapian i miejsc naszego powiatu. Ale w dwóch miejscach naraz być… nie można.

Wybrałam Łochów (ale sercem i myślami byłam obecna i pod Piękną Górą), gdyż zaproszenie było wcześniejsze, a tam czekała mnie niespodzianka. Zostałam laureatem konkursu n „Przed projektem, po projekcie – czy coś się zmieniło w Waszych środowiskach?”. I miejsce za esej dla mnie obok Zbigniewa Zająca. On jako koordynator ze Stowarzyszenia Młodzi Aktywni z Bierunia, ja jako koordynator z GFL, a projekt ów odbił się szerokim echem w Gołdapi, bo któż nie słyszał, nie oglądał pierwszych gołdapskich kronik XXI wieku… Niechaj wżdy i nie-mieszkańcy Gołdapi poznają to, co dorobkiem kulturotwórczym u nas nazywają – myślę, iż godnie reprezentowałam swój region wśród Polaków, wśród Europejczyków.
Całą galę prowadził Radosław Jasiński (PAF-W) oraz Artur Łęga – „ojcowie” Programu „Równać Szanse” – więcej można poczytać na: http://www.rownacszanse.pl/artykuly/artykul/997.
Ewa Jurkiewicz

Esej w pdf:

esej_ewy_jurkiewicz

ewa_esej_nagroda


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “W dwóch miejscach naraz być… nie można

  1. Gratuluję i dziękuję. 🙂

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...