Termin mija z końcem października!

Pod koniec października upłynie termin przyłączenia się właścicieli niektórych nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacji. Po upływie tego terminu będą miały miejsce kontrole wykonania tego zalecenia pod groźbą skierowania sprawy do postępowania egzekucyjnego.

Powiadomienia otrzymali właściciele nieruchomości położonych przy ulicach: Kolejowej, Kościuszki, Małej, Wysokiej, Zielonej, Topolowej, Klonowej, Mikołajczyka i Suwalskiej.

Warunki przyłączenia należy uzgodnić z PWIK, tel. 87 615 49 49.


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Termin mija z końcem października!

 1. mieszkaniec

  Jestem ciekaw co to jest postępowanie egzekucyjne? podłączą mnie do kanalizacji na siłę czy dostane kolejne pismo z nakazem podłączenia? a może zabiorą spod posesji studzienkę? Nie bardzo rozumiem, jak można komuś nakazać ponieść dodatkowe koszty podłączenia się, skoro ma legalny i szczelny zbiornik?!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. obserwator

  O obowiązku podłączenia do kanalizacji mówi art. 5 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach a o konsekwencjach w postaci grzywny dla tych co się nie podłączą – art. 10 tej samej ustawy. Można mieć legalne szambo ale jeszcze trzeba się wykazać kwitami z wywozu nieczystości w takiej samej ilości ile się pobrało wody. Oj , chyba z tym to będzie problem i będą słone kary.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. bolek

  To nie jest do końca tak z tym i podłączeniami jak napisał Obserwator. Trzeba dokładnie przeczytać tę ustawę. Podłączyć się muszą do kanalizacji wszyscy jeżeli kanalizacja przy danej posesji jest wybudowana, nawet ci którzy mają tzw. legalne zbiorniki na ścieki. Nie muszą się podłączać tylko te osoby które mają legalne przydomowe oczyszczalnie ścieków. W wielu miastach już to przerabiali i nawet gdy właściciele nie chcieli płacić mandatów to sądy i tak za niepodłączenia karały. I bardzo dobrze , może w końcu w Gołdapi przestaną płynąć w każdym rowie ścieki.Czuję że straż miejska będzie miała niedługo dużo roboty. Z tego co się w UM dowiedziałem to właśnie oni mają sprawdzać kto się nie podłączył i „rozliczać ” delikwentów.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...