Przyjechało bydło!!!

Zamieszczamy dziś interesujące zdjęcie, znalezione na forum drehscheibe-online.de, stronie poświęconej kolejnictwu. Przedstawia gołdapski dworzec prawdopodobnie w okresie II wojny światowej.  Krótki podpis pod zdjęciem brzmi „Wyładunek bydła w Gołdapi”.

Niewiele można wywnioskować z tego opisu. Domyślamy się, że chodzi o bydło przywiezione z terenów okupowanych. Być może z północnej Francji co mógłby sugerować napis „Deutsche Reichsbahn – Cassel” na jednym z wagonów. Jednak równie prawdopodobne, że z terenów Polski bądź Związku Radzieckiego.

W głębi, po lewej stronie widoczna widoczna wieża ciśnień przy obecnej ulicy 1 Maja. Bliżej parowozownia, której pozostałości stoją do dziś. Po prawej stronie dworzec, a nieco dalej – kolejna wieża ciśnień. Jej dolny fragment stoi na terenie zakładu samochodowego przy ul. Kolejowej.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Przyjechało bydło!!!

  1. rolnik

    Część tego bydła to chyba do dzisiaj w Gołdapi została. Kiedy patrzę jak wyglądają urządzenia publiczne po sobotnio – niedzielnych nocach ………………..

  2. Wyładunek bydła

    Witam, nie jest to wyładunek bydła w czasie II wojny, świadczy o tym właśnie napis na wagonie Cassel , a nie Kassel. Zmiana nastapiła około 1930 roku, więc nie ma szans by tak opisany wagon dotrwał do lat II WŚ. Pozdrawiam RB