Pijany zatrzymał się na chodniku

kodeks

kodeksKara nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi 22 – letniemu mieszkańcowi Gołdapi, który najpierw pił wraz z kolegami a później jeździł z nimi „audikiem”. Mężczyzna nie przyznawał się do kierowania pojazdem bo jak się okazało był pijany. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnej celi. Karol M. usłyszał już zarzut. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy nawet do 10 lat.

Do zdarzenia doszło czwartkowej nocy. Wtedy to dyżurny miejscowej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Królewieckiej w Gołdapi pojazd marki audi wjechał na chodnik i jest rozbity. Na miejsce został od razu skierowany patrol interwencyjny, który potwierdził zgłoszenie. Policjanci zastali przy uszkodzonym „audiku” trzech mężczyzn. Wszyscy debatowali nad uszkodzonym kołem pojazdu. W trakcie funkcjonariusze ustalili, że obecni na miejscu mężczyźni jechali tym samochodem, ale wg nich żaden z nich nie prowadził. Jednak mundurowi ustalili kierującego. Karol M. nadal nie przyznawał się do kierowania ponieważ był pijany. Poddany badaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. 22 – latek trafił do policyjnej cel. (IS)

Złamał zakaz sądu

Brakiem wyobraźni wykazał się 23 – letni mieszkaniec Ełku, który wsiadł za kierownicę audi mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i nigdy nie posiadał prawa jazdy. Krzysztof K. już usłyszał zarzut, a za popełnione przestępstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat. Ponadto 23 – latek poniesie konsekwencje jazdy bez wymaganych uprawnień.

23 – letni mieszkaniec Ełku usłyszał zarzuty, po tym jak wsiadł pijany za kierownicę audi 80. Kierowca „wpadł” w ręce miejscowych  policjantów pod koniec ubiegłego tygodnia. Około 1:30 funkcjonariusze patrolujący ul. Szkolną w Gołdapi zauważyli powoli jadący samochód, który nie miał podświetlonej tablicy rejestracyjnej i jednego światła pozycyjnego. Mundurowi zatrzymali audi do kontroli. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierowca samochodu jest pijany. Badanie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto Krzysztof K. nie miał uprawnień do kierowania, bo jak sam stwierdził – nigdy nie próbował zdobyć prawa jazdy. Jak ustalili policjanci nie był to jego pierwszy taki przypadek. W ubiegłych latach mężczyzna kilkukrotnie stawał przed wymiarem sprawiedliwości za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mieszkańca Ełku obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2013r. Mundurowi zatrzymali także dowód rejestracyjny audi za usterki techniczne a sam pojazd trafił na strzeżony  parking.

Przypominamy, że naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca prowadzi pojazd mechaniczny znajdując się w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

 


Aktualności

Powiązane artykuły