Jak głosowano w regionie?

Marian Podziewski otrzymał 5 231 głosów i po wyniku Zbigniewa Włodkowskiego (8109) jest to drugi wynik na listach PSL w okręgu wyborczym nr 35.
Pozostali kandydaci: Grażyna Senda – 1007, Ryszard Adamczak – 233, Dorota Trzcińska – 284, Ewa Bogdanowicz-Kordjak – 897.

Według wyliczeń PO otrzyma 5 mandatów, PiS 2, a Ruch Palikota, PSL, SLD po jednym.

Państwowa Komisja wyborcza prezentuje na swoich stronach wyniki wyborów na podstawie 93,05% protokołów obwodowych. Dowiadujemy się z nich jak wyglądają wyniki głosowania w naszym regionie – tzn w okręgu nr 35, obejmującym m.in. Gołdap. Kolejność podobna jest do wyników w całym kraju, nieco inne jest procentowe rozłożenie głosów. Platforma Obywatelska 41,65% głosów – wynik nieco lepszy niż średnia w kraju, PiS – 23,1% zdecydowanie poniżej średniej. Trzy pozostałe partie wchodzące do Sejmu mają wyniki lepsze choć zbliżone do średniej krajowej.


Wyniki głosowania w powiecie wyglądały zupełnie inaczej. Zgodnie z oczekiwaniami najwięcej głosów uzyskał kandydat PSL – Marian Podziewski. W powiecie zagłosowało na niego 2958 osób. Pozostali kandydaci pochodzący z Gołdapi otrzymali: Grażyna Senda – 558 głosów, Ryszard Adamczak – 25, Dorota Trzcińska – 44, Ewa Bogdanowicz-Kordjak – 558. Frekwencja w powiecie wyniosła 37,04%


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Jak głosowano w regionie?

  1. zima

    Noto dostał się Podzian czy nie doch cholery jasnej??

  2. Jak napisaliśmy pan Podziewski otrzymał drugi wynik w swojej partii, a ponieważ PSL otrzymuje tylko jeden mandat to osoba z drugim wynikiem już go nie otrzyma. Innymi słowy – nie dostał się.

  3. tertio

    Wyborcy PiS mają ewidentnie krótką pamięć. W krajach z „normalną” mentalnością partia, która tyle zrobiła złego dla swojego kraju już dawno odeszłaby w zapomnienie. Paranoicy powinni się leczyć, nie startować w wyborach.

  4. Tertio, jakiś Ty cwaniak anonimowo… Z „normalną” mentalnością…