Gołdap na Forum Kapitału i Samorządu

forum_kapitalu

forum_kapitaluW dniach 11-13 października 2011 roku w hotelu Victoria Warszawie odbył się IX Forum Kapitału i Samorządu, w ramach którego miał miejsce Kongres Skarbników. Oprócz sesji plenarnych i spotkań w grupach dyskusyjnych na wieczornych spotkaniach prezentowano film „Zdarzyło się w Polsce”.

Jest to film o dwudziestoleciu samorządu terytorialnego w Polsce w latach 1990-2010. Głównymi bohaterami filmu są „ojcowie założyciele” profesorowie Jerzy Regulski, Michał Kulesza i Jerzy Stępień. W filmie jest również pięć wypowiedzi polskich samorządowców: Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz, Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, starsty zambrowskiego, jednej z pań wójt i burmistrza Gołdapi Marka Mirosa.

– To duże dla Gołdapi wyróżnienie – mówi Marek Miros. – Wszak to film podsumowujący dwudziestolecie i w gronie tylko pięciu samorządowców znalazł się burmistrz Gołdapi.

W czasie forum wręczono również statuetki i dyplomy najlepszym polskim samorządom, które zajęły czołowe miejsca w rankingu zorganizowanym przez najstarsze branżowe pismo „Wspólnota” – W rankingu na wydatki inwestycyjne na infrastrukturę techniczną Gołdap w swojej kategorii miast powiatowych zajęła bardzo wysokie siódme, miejsce w kraju i zdecydowanie pierwsze w województwie. To kolejny ranking potwierdzający wysoką pozycję Gołdapi wśród polskich samorządów.

Dyplom odebrał burmistrz Marek Miros, który uczestniczył w forum wraz ze skarbnik Krystyną Trzasko.

forum_kapitalu forum_kapitalu


Aktualności

Powiązane artykuły