Dziesiąty i… trzeci jednocześnie

przeglad_wtz_10_11

przeglad_wtz_10_11Międzynarodowy Przegląd Małych Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych to wydarzenie, które już na dobre wpisało się w kalendarium ważnych imprez gołdapskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej.

W tym roku, była to szczególna impreza, bo odbywająca się po raz dziesiąty, a po raz trzeci jest już jako międzynarodowa. Wszystko, jak zawsze, przygotowane zostało starannie. Sala widowiskowa Domu Kultury, bo tam odbywała się impreza, wypełniona była przez uczestników ich rodziny i gości.

Po kilku słowach i podziękowaniach na scenie zaprezentowali się gospodarze tańcząc poloneza. Po tym pojawił się Jerzy Sobisz kierownik WTZ, ale nie sam, bowiem z ogromnym tortem, wykonanym z okazji tak pięknego jubileuszu. Przywitał wszystkich przybyłych gości i uczestników i podziękował serdecznie wszystkim swoim pracownikom za trud włożony w ich ciężką pracę wręczając każdemu różę i upominek.

Przegląd prowadzili -Dorota Łasica i Mirosław Bobrowski. Przerwy między spektaklami świetnie wypełniała zabawą, śpiewem, i tańcem wolontariuszka Marlena oczywiście wspomagali ją inni wolontariusze.

Udział w tegorocznym przeglądzie wzięło dziesięć zespołów. Każdy z nich fascynował scenografią, ale przede wszystkim grą aktorską, w której można było dostrzec ich wielogodzinną pracę.

Jury w składzie: Aneta Fabisiak-Hill – przewodnicząca, na co dzień animator kultury, Trewor Hill – aktor, Anna Makowska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Beata Otto – instruktor teatralny i Alicja Tynecka – redaktor gazety „z bliska”, nie miało łatwego zadania. Spektakle bowiem są na coraz wyższym poziomie. Wybrać natomiast trzeba było te trzy najlepsze.

W końcu zdecydowano: I miejsce zajęły WTZ z Sejn ze spektaklem pełnym ekspresji „Jak zdobyłem kobietę”, II miejsce zdobyły WTZ z Pisza w „Ściborze i Dobrawie” a dzięki spektaklowi „Trędowaty bo nie kochany” WTZ z Gołdapi zajęły III miejsce. Wszyscy otrzymali dyplomy, cenne nagrody oraz upominki.

Natomiast pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia, a każdy z uczestników upominek. Były to: WTZ Ełk („Zmory współczesnego świata”), Kompleksowe Centrum Usług Socjalnych z Gusiewa („Opowieść Szeheresady”), WTZ Mrągowo („Przeznaczenie”), Stowarzyszenie dla Osób Niepełnosprawnych w Gulbene z Łotwy („Ławka”), WTZ Olszewo Węgorzewskie („Dziad i Baba”), WTZ Mikołajki („Jeden dzień z życia WTZ”) oraz WTZ Sokółka („Słowik”).

Podziękowania otrzymali również Dom Kultury, Starostwo Powiatowe oraz wolontariusze, specjalne podziękowanie otrzymał Wojtek Buczyński „Wosiu” za współpracę.

Na koniec wszystkich czekał jubileuszowy tort oraz smacznym poczęstunek.

Tegoroczni sponsorzy Międzynarodowego Przeglądu Małych Form Teatralnych: Starostwo Gołdapskie, Urząd Miasta i Gminy Gołdap, „Piękna Góra” Rudziewicz, Dom Kultury w Gołdapi, Hurtownia „Hortus”, Nadleśnictwo Gołdap, „Gracjan” Cezary Bogdan, PCPR w Gołdapi, PSS Społem w Gołdapi, Hurtownia „Boss”, Rzeźnia Ołów oraz Stowarzyszenie „Partnerstwo Sztuk”. (AT)

Fot. Alicja Tynecka

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Dziesiąty i… trzeci jednocześnie

  1. Bardzo fajny Przegląd wszystkich warsztatów którzy wystepowali wdomu kultury tego dnia pozdrowienia dla wtz gołdap

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...