Burmistrz na sesji CLRAE w Strasburgu

burmistrz_strasburg_10_11

burmistrz_strasburg_10_11W dniach 18-20 października w Strasburgu odbyła się XXI Sesja Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. Jednym z uczestników był burmistrz Gołdapi.

W pracach kongresu oprócz Marka Mirosa wzięła udział siedmioosobowa reprezentacja polskich samorządów terytorialnych w składzie: burmistrz Nysy Jolanta Barska, burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wrobel, burmistrz Oleśnicy Jan Brons, przedstawicielka władz samorządowych kujawsko-pomorskiego Lucyna Andrysiak, marszałek Wielkopolski Wojciech Jankowiak, przedstawiciel władz samorządowych lubelskiego Andrzej Pruszkowski.

– Delegacja polska, oprócz udziału w obradach plenarnych I pracach komisji została przyjęta przez ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej przy Radzie Europy Urszulę Gacek. W czasie rozmów z panią ambasador poruszano sprawy przygotowania stanowisk strony polskiej w najistotniejszych z punktu widzenia Polski sprawach na wiosenną sesję kongresu – informuje Marek Miros

Sesje plenarne kongresu obradują dwa razy do roku w Strasburgu i skupiają przedstawicieli kilkudziesięciu krajów wchodzących w skład Rady Europy.

Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych to organ doradczy, reprezentujący władze lokalne i regionalne członków Rady Europy. Składa się z Izby Władz Lokalnych i Izby Regionów. Od 1994 r. jest organem stałym zbierającym się raz do roku w Strasburgu. Głównymi zadaniami Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych jest promowanie rozwoju demokracji na szczeblu lokalnym i umacnianie kontaktów regionów z zagranicą. W maju 2005 r. Kongres podjął współpracę z działającym w Unii Europejskiej i mającym zbieżne cele Komitetem Regionów.

Kongres ma za zadanie zagwarantować rzeczywisty udział władz lokalnych i regionalnych w procesie jednoczenia Europy i pracach Rady Europy. Kongres prowadzi działania zmierzające do upowszechnienia demokracji lokalnej i regionalnej oraz wzmocnienia współpracy granicznej i międzyregionalnej.

burmistrz_strasburg_10_11 burmistrz_strasburg_10_11 burmistrz_strasburg_10_11


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Burmistrz na sesji CLRAE w Strasburgu

 1. Marian

  Zadbał by o swój wygląd, bo wygląda jak uciekinier ze szpitala psy…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Anna

  Do Mariana
  Czy ktoś ci już kiedyś powiedział, że jesteś cham?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ola

  Rozumiem Marian, ze wydaje Ci się, że wyglądasz lepiej…Przedstaw się ocenimy skąd Ty się urwałeś. jedno można na pewno powiedzieć- bez wątpienia jesteś cham. Intelektem tez nie powalasz. Ten portal jest dla ludzi prezentujących pewien poziom, proszę więc, nie udzielaj się tu więcej…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. hehe

  Hehe, poziom… taki sam jak i komentarze… Nie pasuje, się nie udzielaj, porady jak w pisie…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...