Będzie Park Wisztyniecki?

wizyta

wizytaPod koniec października w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej gościł minister leśnictwa obwodu kaliningradzkiego Aleksander Wladimirowicz Egoryczew.

Celem jego wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem i działalnością Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. W najbliższym czasie w rosyjskiej części puszczy ma zostać powołany Wisztyniecki Park Regionalny o statusie zbliżonym do polskiego parku krajobrazowego.

W czasie wizyty minister miał okazję zwiedzić siedzibę Parku, zaplecze edukacyjne oraz zapoznać się z publikacjami wydawanymi przez Park. Wysłuchał także prezentacji multimedialnej na temat wartości przyrodniczych polskiej części puszczy  oraz realizowanych przez Park projektach z zakresu czynnej ochrony przyrody. Po wizycie w siedzibie odbył się wyjazd w teren. Minister szczególnie był zainteresowany zagospodarowaniem turystycznym Parku, w tym infrastrukturą związaną ze ścieżkami edukacyjnymi.

O wizycie ministra w Puszczy Rominckiej  i planach utworzenia Wisztynieckiego Parku Regionalnego można także przeczytać w języku rosyjskim na oficjalnym portalu rządu obwodu kaliningradzkiego http://www.gov39.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=17079:2011-10-27-08-11-05&catid=36:news&Itemid=58

Anna Naruszewicz


Aktualności

Powiązane artykuły