Aktywność fizyczna na zdrowie

trzymaj_forme

trzymaj_formeW Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym miało dziś miejsce spotkanie podsumowujące ubiegłoroczny program „Trzymaj formę”. Było to jednocześnie rozpoczęcie nowej, szóstej już, edycji na rok szkolny 2011/2012.

Spotkanie rozpoczęła kierownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Halina Karpińska, która przywitała przybyłych gości, m.in. starostę Andrzeja Ciołka, koordynatorów programu, dziękując im za współpracę.

Program ten jest realizowany od 2007 roku, a jego organizatorami są Główny Inspektorat Sanitarny i Stowarzyszenie Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców – powiedziała Halina Karpińska.Natomiast głównym celem jest poprawa sposobu odżywiania młodzieży i propagowanie aktywności fizycznej. Patronat nad programem objął starosta gołdapski Andrzej Ciołek.

Ewa Bolewska – koordynator programu PSSE poinformowała: V edycja zakończyła się napisaniem projektu edukacyjnego, a za chwilę zostaną zaprezentowane projekty dwóch szkół z naszego powiatu. Jest to gołdapskie Gimnazjum im. Noblistów Polskich, które zajęło I miejsce oraz Gimnazjum z Dubeninek, które zajęło II miejsce. Natomiast w tym roku szkolnym rozpoczynamy VI edycję, której celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu odżywiania i aktywności fizycznej na zdrowie.

Projekt naszego gimnazjum zaprezentowała Marta Zaporowska –  jedna z trzech (obok Ewy Ruszewskiej i Marty Mońko) koordynatorek programu. O projekcie gimnazjum z Dubeninek mówiła Wioletta Szeszko – główna koordynatorka. W to przedsięwzięcie zaangażowani byli również dyrektor szkoły Andrzej Trąbka oraz nauczyciel plastyki Iwona Lipiec.

Po prezentacji wręczono nagrody, dyplomy i wyróżnienia uczestniczącym szkołom i koordynatorom w V edycji programu „Trzymaj Formę” zachęcając do udziału w następnej. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

Na koniec spotkania starosta Andrzej Ciołek powiedział: Fakt, iż objąłem patronatem honorowym to przedsięwzięcie, wskazuje na to, że gorąco kibicuję takim działaniom. Zdrowe żywienie przede wszystkim i wpajanie tego młodzieży od najmłodszych lat, plus z aktywność fizyczna. Więc jak najszerszy kalendarz różnych spotkań sportowych, rozwoju fizycznego jest tym, co może warunkować w przyszłości zdrowe społeczeństwo, bardzo jasno myślące i z wielką kulturą. (AT)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Aktywność fizyczna na zdrowie