Zaprezentowali swoje pasje

galwiecie_festyn

galwiecie_festynNie jest łatwe, a właściwie nie jest możliwe, by po dziesięciu obrotach wokół własnej osi można było dobiec do celu. I to było jedno z najtrudniejszych, wzbudzających przy okazji najwięcej śmiechu, wyzwań konkursowych sobotniego festynu w Galwieciach.

Były jeszcze inne konkursy, choćby bieganie w płetwach, skakanie na piłce, podbijanie piłeczki pingpongowej i karaoke. Mimo to najistotniejsze chyba było to, że część mieszkańców Galwieć mogła zaprezentować swoje pasje, zarówno kulinarne, jak i z dziedziny rzemiosła artystycznego. Haft krzyżykowy nawiązywał z jednej strony do znanych z historii sztuki dzieł malarskich, z drugiej był ciekawą próbą portretowania bliskiej osoby. Część z wyrobów śmiało nadaje się na pamiątki dla turystów. Autorami są: Aneta Glińska, Monika Hańcz, Dorota Hańcz, Bożena Majewska, Teresa Puza i Tomasz Kryścio. Przy innym stoisku można było skosztować tutejszych racuchów lub słodkiego bloku.

Wśród podziwiających umiejętności mieszkańców Galwieć znaleźli się gołdapscy samorządowcy, m.in. wicestarosta Ewa Bogdanowicz-Kordjak oraz radny i galwiecianin Jan Steć. Rzecz jasna, nie zabrakło sołtysa Andrzeja Borowika.

Podczas rozmowy padła propozycja, by takie wyroby prezentować od czasu do czasu na zbiorowych prezentacjach w którejś z gołdapskich sal wystawowych.

Festyn był symbolicznym pożegnaniem lata i jednocześnie kolejnym działaniem, realizowanym przez gołdapski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach projektu systemowego „Zacznij od nowa – aktywna integracja sposobem przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w Gołdapi”. Toteż jednym z gości była Agnieszka Iwanowska, dyrektor OPS, która wręczała zwycięzcom konkursów nagrody. Natomiast koordynatorem przedsięwzięcia jest Katarzyna Solarczyk znana nie tylko jako pedagog, ale również jako animatorka, mająca na swoim koncie inne projekty na rzecz społeczności lokalnej.

Sponsorami nagród byli: Centrum Promocji Regionu Gołdap, Jan Steć, Jacek Rakowski i Ośrodek Sportu i Rekreacji. W organizacji pomagała aktywnie również Teresa Żyżyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Galwieciach, która również była obecna na festynie.

Wspierał Dom Kultury w Gołdapi.

Powiązane artykuły