Byśmy na zakończenie roku mieli satysfakcję

slubowanie_dwojka_09_11

slubowanie_dwojka_09_11W Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w klasach pierwszych rozpoczęło naukę 37 uczniów – 19 w klasie I B u wychowawczyni Urszuli Piech i 18 w klasie I B, gdzie wychowawczynią jest Anna Budzińska.

Ślubowanie tych klas rozpoczęło się od wystąpienia dyrektora Stefana Piecha: Za chwilę odbędzie się moment ślubowania dzieci, który mam nadzieję, zostanie przez nich zapamiętany szczególnie. Jak zaprezentowane po mojej prawej i lewej stronie portrety naszych dzieci, które zostaną, mam nadzieję, zabrane do domu i do końca edukacji szkoły podstawowej będą nam towarzyszyły, by w szóstej klasie mogły one spojrzeć na nie i przypomnieć sobie ten moment. Chciałbym życzyć naszym najmłodszym szkolnym podopiecznym, paniom i wam szanowni rodzice, satysfakcji, która zapisuje się w rzeczywistość szkoły w taki sposób, że oczekujemy od dzieci samych sukcesów, byśmy na każdej uroczystości mogli je czymś wyróżnić i cieszyć się z tego co osiągamy. Byśmy na zakończenie roku mieli satysfakcję, że możemy dzieciom wręczyć nagrody, upominki za ich aktywność w różnych dziedzinach. Dzisiejsza uroczystość jest kwintesencją, pierwszym elementem i już wskazaniem pracy w murach szkoły z nauczycielami, w klasach. Cieszymy się z tej uroczystości, bo to nasze dzieci przygotowały część artystyczną, która będzie swego rodzaju zwieńczeniem pierwszego momentu uczestnictwa w naszej społeczności szkolnej.

Po wystąpieniu nastąpiła część artystyczna, którą dzieci rozpoczęły od zatańczenia poloneza. Ciekawostką była wystawa autoportretów, które stanowiły element scenografii. Po wspólnym zdjęciu dzieci udały się do klas, gdzie rozdano im między innymi legitymacje i pamiątkowe dyplomy. (AT)

Fot. Alicja Tynecka


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Byśmy na zakończenie roku mieli satysfakcję

  1. tak

    Pięknie jesteście cudowni;gratuluję i życzę samych sukcesów w nauce!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...