Pijany kierowca sprawcą kolizji

alkomat

alkomatPrawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący toyotą, który cofając auto uderzył w zaparkowane audi. Mężczyźnie została pobrana krew i w najbliższym czasie usłyszy on zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jan M. stracił prawo jazdy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolizji, do której doszło w Baniach Mazurskich na ul. Sportowej. Kierujący toyotą cofając uderzył w prawidłowo zaparkowane audi. Sprawca zdarzenia odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności rozpytali świadków i ustalili kto prowadził samochód. Okazał się nim 54 – letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Jan M. był pijany. Badanie alkometrem wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie i została mu pobrana krew. Pojazd zabezpieczyła osoba wskazana.

Teraz kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnienie przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10. (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły