Powiatowy rekonesans posła

t_iwinski

t_iwinskiKilka wsi powiatu gołdapskiego odwiedził w poniedziałek poseł Tadeusz Iwiński wraz z gołdapskimi przedstawicielami SLD – Ewą Jankowską, Janem Steciem i Czesławem Rawinisem. Chociaż rekonesans zaczął się od Nord-Ostu i prezentacji możliwości tej firmy, od kilku lat działającej w gołdapskiej podstrefie i produkującej zmyślne opakowania kartonowe z nadrukami.

Pierwszą wioską były Wronki i traf chciał, że goście „wstrzelili się” nieprzyjemny zapach dochodzący z, działającej tam, chlewni „Animeksu”. Zresztą wokół tego tematu obracała się dyskusja z tutejszymi mieszkańcami, którzy stwierdzili, że od 2004 roku śmierdzi tu wciąż intensywnie. Zdaniem posła, mieszkańcom w tej sytuacji należy się jakiś rodzaj zadośćuczynienia. Obiecał też porozmawiać z kierownictwem spółki w aspekcie możliwości zmniejszenia zapachu i stopnia przedsięwziętych działań.

Potem były Żytkiejmy – siedziba Parku Krajobrazowego, spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga” i wizyta w „Domu Polonii”. W drodze powrotnej krótkie przystanki w Dubeninkach oraz Galwieciach i rozmowy z mieszkańcami.

Z wizyty prof. Tadeusza Iwińskiego skorzystał także jeden z gołdapskich uczniów szkół średnich, gdyż poseł przekaże jedno dodatkowe stypendium dedykowane Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Powiatowy rekonesans posła

 1. Marek

  A czy tym ludziom z Wronek w cześniej nie śmierdziało jak w prowadzali się do darmowych mieszkań w latach 80 bo to jeden z drugą przychodzili do PGRu bo za darmo mieszkanie dostał czy dostała chcieli by zamknięcia fermy,a może by tak być sprawiedliwym i oddać mieszkanie dla państwa, które się dostało kiedyś za darmo kupić sobie gdzieś domek gdzie nie ma fermy gdzie nie śmierdzi i sprawa załatwiona.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. gosc

  Marek wcześniej nie śmierdziało bo jak były krowy to zapach nie był tak intensywny, były karmione naturalną paszą a nie jakimś koksem jak te świnie. Co do darmowych mieszkań nie ZA DARMO tylko jak pracowali w PGR-ach po trzydzieści lat to wykupili te mieszkania za dużo mniejsze pieniądze. Ciekawi mnie gdzie mieszkasz że nie czujesz tego smrodu zapraszam na grilla mieszkaniec Wronek.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...