Powiatowy rekonesans posła

t_iwinski

t_iwinskiKilka wsi powiatu gołdapskiego odwiedził w poniedziałek poseł Tadeusz Iwiński wraz z gołdapskimi przedstawicielami SLD – Ewą Jankowską, Janem Steciem i Czesławem Rawinisem. Chociaż rekonesans zaczął się od Nord-Ostu i prezentacji możliwości tej firmy, od kilku lat działającej w gołdapskiej podstrefie i produkującej zmyślne opakowania kartonowe z nadrukami.

Pierwszą wioską były Wronki i traf chciał, że goście „wstrzelili się” nieprzyjemny zapach dochodzący z, działającej tam, chlewni „Animeksu”. Zresztą wokół tego tematu obracała się dyskusja z tutejszymi mieszkańcami, którzy stwierdzili, że od 2004 roku śmierdzi tu wciąż intensywnie. Zdaniem posła, mieszkańcom w tej sytuacji należy się jakiś rodzaj zadośćuczynienia. Obiecał też porozmawiać z kierownictwem spółki w aspekcie możliwości zmniejszenia zapachu i stopnia przedsięwziętych działań.

Potem były Żytkiejmy – siedziba Parku Krajobrazowego, spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga” i wizyta w „Domu Polonii”. W drodze powrotnej krótkie przystanki w Dubeninkach oraz Galwieciach i rozmowy z mieszkańcami.

Z wizyty prof. Tadeusza Iwińskiego skorzystał także jeden z gołdapskich uczniów szkół średnich, gdyż poseł przekaże jedno dodatkowe stypendium dedykowane Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Powiatowy rekonesans posła

  1. Marek

    A czy tym ludziom z Wronek w cześniej nie śmierdziało jak w prowadzali się do darmowych mieszkań w latach 80 bo to jeden z drugą przychodzili do PGRu bo za darmo mieszkanie dostał czy dostała chcieli by zamknięcia fermy,a może by tak być sprawiedliwym i oddać mieszkanie dla państwa, które się dostało kiedyś za darmo kupić sobie gdzieś domek gdzie nie ma fermy gdzie nie śmierdzi i sprawa załatwiona.

     
  2. gosc

    Marek wcześniej nie śmierdziało bo jak były krowy to zapach nie był tak intensywny, były karmione naturalną paszą a nie jakimś koksem jak te świnie. Co do darmowych mieszkań nie ZA DARMO tylko jak pracowali w PGR-ach po trzydzieści lat to wykupili te mieszkania za dużo mniejsze pieniądze. Ciekawi mnie gdzie mieszkasz że nie czujesz tego smrodu zapraszam na grilla mieszkaniec Wronek.