Konferencja w wieży

konferencja_turystyka

konferencja_turystykaDobrym pomysłem okazało się zorganizowana przez Starostwo Powiatowe konferencja „Turystyka i sport w powiecie gołdapskim”. Dobrym, i symbolicznym, pomysłem był też wybór miejsca, czyli zabytkowej gołdapskiej wieży ciśnień. Przy okazji właściciel obiektu, Henryk Górny otrzymał jedną z kilku przyznanych tego dnia odznak „Zasłużony dla Turystyki”.

Podobne odznaczenia odebrali: Ewa Lipska – współwłaścicielka agroturystyki „Stary Folwark” w Lisach, Bożena Mikielska – prezes Stowarzyszenia Żytkiejmska Struga”, Anna Naruszewicz z Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i Tadeusz Rudziewicz, twórca „bezkrwawego safari”.

Były też odznaki „Za Zasługi dla Sportu”, które otrzymali: Ewa Wasilewska – zasłużoną łyżwiarka, olimpijka, Bogdan Jejer, Mariusz Matławski i Marian Mioduszewski.

Jak przystało na konferencję nie obeszło się bez prezentacji – w klimat wprowadziła wicestarosta Ewa Bogdanowicz-Kordjak, atrakcje powiatu gołdapskiego przedstawił starosta Andrzej Ciołek; sytuację w sporcie gołdapskim, z uwzględnieniem problemów, ciekawie omówił Marek Kuskowski; o znaczeniu znaku turystycznego i klarownego produktu turystycznego mówił Mirosław Słapik.

Po przerwie przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Sejnach zachęcał do uczestnictwa w projekcie „Biała Polska Wschodnia – partnerstwo na rzecz rozwoju turystyki zimowej”.

Gośćmi spotkania byli również parlamentarzyści – poseł Janusz Cichoń i senator Marek Konopka, którzy przy okazji wzięli udział we wręczaniu odznaczeń.

Wtorkowa konferencja zbiegła się z obchodami Światowego Dnia Turystyki, które będą miały miejsce w czwartek w Mrągowie.

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Konferencja w wieży

 1. Maja

  Mnóstwo osiągnięć ma trener D. Wojtyna. Pan Mioduszewski cudnie prowadzi imprezki sportowe, ale swoje nagrody już zebrał . Liczyły się osiągnięcia sportowe, czy prezentacja własnej osoby?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. mike

  Bardzo ciekawe nominacje w kategorii sport 🙂 co się dziwić dla Jaruzelskiego podpisali Order w kancelarii prezydenta…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. M...

  Szkoda, że nie nagrodzono czy raczej wyróżniono p.Adama Kozłowskiego, który wychowuje świetną grupę młodych pływaków MUKS PIORUNY. To jest osiągnięcie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. zainteresowany

  Kampania wyborcza PO w Gołdapi!!!!!!!Ale chyba bardziej w Zytkiejmach!Tylko dlaczego w godzinach pracy?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. wat?

  Wśród odznaczonych była również Ewa Wasilewska.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Maja

  Bardzo dobrze, że wśród nagrodzonych była pani Ewa Wasilewska. Ale mamy grupę ludzi, którzy robią wiele, a nikt nawet o nich nie wspomniał. Impreza mało nagłośniona.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. wat?

  „Bardzo dobrze, że wśród nagrodzonych była pani Ewa Wasilewska”

  Ten post napisałem gdy w tekście autora brak było informacji o pani Ewie Wasilewskiej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Potwierdzam:-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. P.

  Bardzo to miłe, że wśród wyróżnionych była pani Ewa Wasilewska. Mniej miłe, że wzmianka o tym pojawiła się dopiero po interwencji jednego z czytelników tekstu. Ale było odznaczenie i to się liczy.
  Teraz inna sprawa. Odzwierciedleniem prawdy jest wspomnienie w tekście, że ktoś taki jak szefowa Strugi Żytkiejmskiej dostała tu jakieś odznaczenie. Gorzej, że jest to odznaczenie „Zasłuzony dla Turystyki”. No bo z jakiej paki? Chyba, że jest to gest za za niedawny wniosek tej pani w sprawie przyznania statuetek „Ryś”. panom Krajewskiemu i Mieruńskiemu. Smutne jest to, że w sprawie „Rysia” pani ta nie powinna mieć nic do powiedzenia , a przy turystyce z kolei o tej pani nie ma co wspominać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...