Konferencja w wieży

konferencja_turystyka

konferencja_turystykaDobrym pomysłem okazało się zorganizowana przez Starostwo Powiatowe konferencja „Turystyka i sport w powiecie gołdapskim”. Dobrym, i symbolicznym, pomysłem był też wybór miejsca, czyli zabytkowej gołdapskiej wieży ciśnień. Przy okazji właściciel obiektu, Henryk Górny otrzymał jedną z kilku przyznanych tego dnia odznak „Zasłużony dla Turystyki”.

Podobne odznaczenia odebrali: Ewa Lipska – współwłaścicielka agroturystyki „Stary Folwark” w Lisach, Bożena Mikielska – prezes Stowarzyszenia Żytkiejmska Struga”, Anna Naruszewicz z Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej i Tadeusz Rudziewicz, twórca „bezkrwawego safari”.

Były też odznaki „Za Zasługi dla Sportu”, które otrzymali: Ewa Wasilewska – zasłużoną łyżwiarka, olimpijka, Bogdan Jejer, Mariusz Matławski i Marian Mioduszewski.

Jak przystało na konferencję nie obeszło się bez prezentacji – w klimat wprowadziła wicestarosta Ewa Bogdanowicz-Kordjak, atrakcje powiatu gołdapskiego przedstawił starosta Andrzej Ciołek; sytuację w sporcie gołdapskim, z uwzględnieniem problemów, ciekawie omówił Marek Kuskowski; o znaczeniu znaku turystycznego i klarownego produktu turystycznego mówił Mirosław Słapik.

Po przerwie przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Sejnach zachęcał do uczestnictwa w projekcie „Biała Polska Wschodnia – partnerstwo na rzecz rozwoju turystyki zimowej”.

Gośćmi spotkania byli również parlamentarzyści – poseł Janusz Cichoń i senator Marek Konopka, którzy przy okazji wzięli udział we wręczaniu odznaczeń.

Wtorkowa konferencja zbiegła się z obchodami Światowego Dnia Turystyki, które będą miały miejsce w czwartek w Mrągowie.

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Konferencja w wieży

 1. Maja

  Mnóstwo osiągnięć ma trener D. Wojtyna. Pan Mioduszewski cudnie prowadzi imprezki sportowe, ale swoje nagrody już zebrał . Liczyły się osiągnięcia sportowe, czy prezentacja własnej osoby?

   
 2. mike

  Bardzo ciekawe nominacje w kategorii sport 🙂 co się dziwić dla Jaruzelskiego podpisali Order w kancelarii prezydenta…

   
 3. M...

  Szkoda, że nie nagrodzono czy raczej wyróżniono p.Adama Kozłowskiego, który wychowuje świetną grupę młodych pływaków MUKS PIORUNY. To jest osiągnięcie.

   
 4. zainteresowany

  Kampania wyborcza PO w Gołdapi!!!!!!!Ale chyba bardziej w Zytkiejmach!Tylko dlaczego w godzinach pracy?

   
 5. wat?

  Wśród odznaczonych była również Ewa Wasilewska.

   
 6. Maja

  Bardzo dobrze, że wśród nagrodzonych była pani Ewa Wasilewska. Ale mamy grupę ludzi, którzy robią wiele, a nikt nawet o nich nie wspomniał. Impreza mało nagłośniona.

   
 7. wat?

  „Bardzo dobrze, że wśród nagrodzonych była pani Ewa Wasilewska”

  Ten post napisałem gdy w tekście autora brak było informacji o pani Ewie Wasilewskiej.

   
 8. P.

  Bardzo to miłe, że wśród wyróżnionych była pani Ewa Wasilewska. Mniej miłe, że wzmianka o tym pojawiła się dopiero po interwencji jednego z czytelników tekstu. Ale było odznaczenie i to się liczy.
  Teraz inna sprawa. Odzwierciedleniem prawdy jest wspomnienie w tekście, że ktoś taki jak szefowa Strugi Żytkiejmskiej dostała tu jakieś odznaczenie. Gorzej, że jest to odznaczenie „Zasłuzony dla Turystyki”. No bo z jakiej paki? Chyba, że jest to gest za za niedawny wniosek tej pani w sprawie przyznania statuetek „Ryś”. panom Krajewskiemu i Mieruńskiemu. Smutne jest to, że w sprawie „Rysia” pani ta nie powinna mieć nic do powiedzenia , a przy turystyce z kolei o tej pani nie ma co wspominać.