Jest ich trzydziestu i są zdolni

stypendia_27_09_11

stypendia_27_09_11Koncert zespołu „Sacrum” zakończył uroczyste wręczanie stypendiów tegorocznym beneficjentom funduszu stypendialnego Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap. Spotkanie odbyło się we wtorkowe popołudnie w Centrum Edukacyjno-Szkoleniowym.

W tym roku stypendia otrzymało trzydziestu uczniów szkół średnich pochodzących z powiatu gołdapskiego.

Mimo tego, że nie był to dzień weekendowy, to na spotkaniu pojawili się niemal wszyscy. Za część nieobecnych dyplomy odebrali ich rodzice.

Zabierali głos przedstawiciele samorządu. Dyplomy wręczali: skarbnik Krystyna Trzasko, burmistrz Marek Miros, przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Hołdyński, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Ryszard Wrzosek oraz radny Jan Steć.

Przypomniano historię funduszu i rolę, jaką w jego realizacji odgrywa Charytatywny Koncert Świąteczno-Noworoczny. Chociaż głównym sponsorem przedsięwzięcia jest Fundacja im. Stefana Batorego w ramach programu „Równe Szanse”, która od kilku lat przyznaje Gołdapi na ten cel 20 tys. złotych. Podobną kwotę przeznacza gołdapski samorząd. Chociaż do puli tegorocznych stypendiów doszły dwa dedykowane zainicjowane przez osoby prywatne.

Dodatkowo w tym roku szkolnym przyznane zostanie jeszcze jedno stypendium ufundowane przez posła Tadeusza Iwińskiego.

Organizatorzy dziękują zespołowi „Sacrum” za ciepłe, muzyczne uzupełnienie spotkania.


Aktualności

Powiązane artykuły