„Rozmowa z losem” w Warszawie

bilioteka_narodowa

bilioteka_narodowaWczoraj w Warszawie, w Bibliotece Narodowej miała miejsce promocja kolejnej ksiązki wydanej przez gołdapską oficynę „Z bliska”. Po raz kolejny swoją twórczość prezentowała Izraelka pisarka Renata Jabłońska.

Spotkanie otworzył Mirosław Słapik, redaktor serii i członek Zarządu olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Prowadziła Beata Tarnowska – historyk literatury i profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Wśród obecnych był między innymi znany pisarz Henryk Grynberg, Michał Sobelman, rzecznik prasowy Ambasady Izraela w Polsce, tłumacz literatury hebrajskiej, burmistrz Marek Miros i literaturoznawcy.

Jak już wspominaliśmy w jednym z wpisów:

Jest to literatura oniryczna, którą można określić jako realizm magiczny, co zdecydowanie jest rzadkością na polskiej mapie literackiej. Autorka bowiem treść opiera na snach, w przypadku tej książki są to senne dialogi.

Renata Jabłońska na stałe mieszka w Tel Awiwie. Wydała już kilkanaście książek, w tym także zbiory wierszy. Tłumaczy pisarzy izraelskich na język polski. Jej teksty literackie ukazywały się w czasopismach polskich, hebrajskich, niemieckich i amerykańskich. „Rozmowa z losem” jest czwartą ksiązką izraelskiej pisarki opublikowaną w gołdapskim wydawnictwie. Poprzednie zauważyły opiniotwórcze pisma literackie, choćby „Nowe Książki” i „Fraza”.


Aktualności

Powiązane artykuły