Zjadacze kartaczy mają swoje sposoby

kartacze_11Konkursem, który podczas „Kartaczewa” zawsze skupia dużą liczbę publiczności są „Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Kartaczy”. W tym roku było więcej chętnych od liczby przewidzianej regulaminem. Wśród nagród był sprzęt elektroniczny i kuchenny, między innymi aparat cyfrowy i parowar. Okazuje się, że niektórzy zawodnicy mają swoje sposoby, na przykład osobno jedzą farsz mięsny, osobno ziemniaczaną „obudowę”.

Startowano w trzech kategoriach – dzieci, kobiet i mężczyzn. W dwóch pierwszych należało zjeść po jednym kartaczu na czas, w drugiej – dwa.

W kategorii mężczyzn swoje kartacze zjadł w ciągu minuty i trzech sekund Dariusz Jadeszko z Gołdapi zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął Patryk Hoffman, trzecie – Kamil Jadeszko.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Janina Puszko z W ęgorzewa (14,82 s), drugie – Jadwiga Muskietor z Rudy Śląskiej, trzecie – Urszula Woźniak z Błoni.

W kategorii dzieci błyskawicznie zjadł kartacza Marcin Gołubowicz z Jabłońskich i otrzymał jedyny dyplom w tym konkursie, przygotowany wraz z nagrodą przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. Drugie miejsce zajął Samuel Nowacki, trzecie – Szymon Orawczak.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Zjadacze kartaczy mają swoje sposoby

  1. Jaa

    Impreza jest fajna, podoba mi się, ale nie widziałam nic głupszego niż jedzenie kartaczy na czas.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...