Do gołdapskich szkół pójdzie więcej uczniów

komisja_oswiatyW czwartek rozpoczęcie roku szkolnego, dlatego w przeddzień dyrektorzy szkół podległych Gminie Gołdap spotkali się na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki. Poinformowali o stopniu przygotowań do inauguracji roku, między o liczbie uczniów i kadry pracowniczej, także o inwestycjach.Z informacji wydziału oświaty wynika, że w tym roku naukę w gminnych szkołach rozpoczyna więcej uczniów niż to miało miejsce w 2010. W klasach 1 – 6 do szkoły pójdzie 1296 uczniów (w roku ubiegłym poszło 1253), do gimnazjów – 727 (było 758), do oddziałów przedszkolnych 630 (było 590).

W Przedszkolu Samorządowych też będzie więcej przedszkolaków, bo 195 w ośmiu oddziałach. Dwadzieścioro przedszkolaków będzie uczęszczało tu do oddziałów integracyjnych.

Dyrektorzy mówili też o swoich problemach, które sprowadzają się głównie do braku wystarczających środków na bieżące inwestycje. Na przykład w większości szkół są zacieki. Podczas wakacji niemal w każdej z placówek wykonywano remonty bieżące. W „Jedynce” wymieniono okna, toteż piątek będzie w tej szkole jeszcze dniem sprzątania.

Ciekawostką jest fakt, że Szkoła Podstawowa w Pogorzeli była rekomendowana przez kuratora do obchodów wojewódzkich rozpoczęcia roku szkolnego za świetne oceny m.in. po kuratoryjnych wizytacjach. Mimo to wojewódzkie rozpoczęcie roku tu się nie odbędzie.

komisja_oswiaty komisja_oswiaty komisja_oswiaty


Aktualności

Powiązane artykuły