Czas dożynek…

28 sierpnia zapraszamy na Dożynki Powiatowe w Baniach Mazurskich. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji łączących dziedzictwo natury, kultury i rzemiosła. Podczas uroczystości będzie można wziąć udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów, jak: toczenie beli, rzut kostką słomy, czy obieranie ziemniaka. Dożynki rozpoczną się od polowej mszy świętej o godzinie 14.00. W trakcie trwania dożynek odbędzie się uroczyste wręczenie wyróżnień dla rolników i zostanie wyłoniony najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Nowością jest konkurs „na najciekawszą prezentację swojego sołectwa.” Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy będą mogły skosztować wypieków regionalnych, wędlin, serów i pieczywa swojskiego. Przechadzając się po boisku uczestnicy spotkają stoiska przygotowane przez rzemieślników i sołectwa z naszego regionu.

Wystąpią zespoły:

Chór Zza Lasu, Ale Babki, Absolwent, Klub Seniora – Barwy Jesieni, Rominczanie, Sanktus, Zorepad i Let’s Dance. Do wieczornej zabawy będzie przygrywał zespół Kormoran.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali zabawy i przejażdżki na kucyku.

Spotkanie uświetni spektakl  żonglerki ogniem w wykonaniu Grupy Tańca z Ogniem – FORCE FIRE.

Organizatorami Dożynek Powiatowych są: Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Urząd Gminy
w Baniach Mazurskich, Urząd Gminy w Gołdapi, Urząd Gminy w Dubeninkach i Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

(WA)


Aktualności

Powiązane artykuły