Był również gołdapski akcent

biegacze_wa_waCoraz częściej przy okazji rocznic ważnych wydarzeń historycznych, patriotycznych i narodowych organizowane są imprezy sportowe, w których startujący mogą swoim uczestnictwem wyrazić pamięć i oddać hołd. Tak też  się stało przy okazji 67 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, dla uczczenia którego został po raz 21. został zorganizowany Nocny Bieg Powstania Warszawskiego. Bieg rozpoczął się o godz. 21 w ostatnią sobotę lipca, na dwóch dystansach do wyboru (5 i 10 km) i przebiegał ulicami Warszawy.

Mieliśmy w nim także akcent gołdapski, bowiem wystartowało 6 zawodników reprezentujących Gołdap: Iwona Kowalewska przebiegła 5 km, a10 km Marta Żabicka, Izabela Marciniak, Dariusz Borucki, Krzysztof

Obuchowski i Paweł Becz. Najlepszy wynik osiągnął tradycyjnie nasz najlepszy biegacz Dariusz Borucki, który w kategorii open zajął 42. miejsce z wynikiem 37:40 co dało mu 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej (od drugiego miejsca dzieliły go tylko 2 sekundy!).

Drugi wynik wśród Gołdapian osiągnął Paweł Becz, który z czasem 52:14 zajął 988 miejsce, a następnie Marta Żabicka (czas 52:59) 1073 miejsce, ale 65 wśród wszystkich startujących kobiet! Izabela Marciniak zajęła 2051 miejsce z czasem 1:06:18 a Krzysztof Obuchowski zajął 1076 miejsce z czasem 53:00. Wszystkich startujących na 10 km było 2200 osób. W biegu na 5 km, Iwona Kowalewska zajęła 216 miejsce z czasem 24:24 na blisko 1300 startujących!

Szczegółowe wyniki na stronie organizatora

Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie gratulujemy, życzymy wytrwałości w startach i coraz lepszych wyników, a tych, którzy jeszcze się zastanawiają nad tym czy warto biegać i startować w zawodach zapraszamy co tydzień w soboty na stadion miejski w Gołdapi, gdzie o godz. 9.30 rozwiejemy ich wątpliwości.