Żytkiejmy – wędrówka z questem

PKPR logo okragle„Wędrówka z questem” to nowa propozycja Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej dla turystów chcących odkryć lokalne walory przyrodnicze i historyczne. Wystarczy pobrać ulotkę i ruszać w teren. Podążając za wskazówkami zawartymi w rymowanym tekście uczestnik wędrówki wciela się w rolę poszukiwacza skarbów. Po drodze odkrywa ciekawe miejsca i obiekty oraz wykonuje różne zadania. Hasła zdobyte w czasie zadań zapisuje, tak by na koniec questu z ponumerowanych liter utworzyć rozwiązanie.

Quest to coraz modniejsza w Polsce forma turystyki adresowana głównie do rodzin z dziećmi i do młodzieży. Zadaniem questu jest promowanie lokalnych walorów oraz miejscowego krajobrazu kulturowego. Jednym z podstawowych jego wyróżników jest bezobsługowość, a także brak konieczności tworzenia specjalnej infrastruktury.

Pierwsza „Wędrówka z questem” opracowana przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej prowadzi przez Żytkiejmy. Jeśli pomysł się spodoba, planowane jest opracowanie kolejnych questów dla innych miejsc w Parku lub okolicach. Życzymy przyjemnego zwiedzania i dobrej zabawy! (annanar)

Załącznik w pdf:

Żytkiejmy wędrówka z questem ULOTKA

Żytkiejmy wędrówka z questem ULOTKA_Strona_1

zytkiejmy wedrówka z questem

Powiązane artykuły