Proza naszego życia nie była usłana różami

zlote_gody_6_07_11Aż dziewięć par z gminy Gołdap świętowało swoje Złote Gody. Wszyscy jubilaci zostali zaproszeni do Urzędu Miejskiego na specjalną uroczystość.

Burmistrz Marek Miros odznaczył jubilatów medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” i gratulował im tak wspaniałej rocznicy.

– Jak patrzę na tych, którzy przeżyli ze sobą pięćdziesiąt lat w różnych okolicznościach, to zdaję sobie sprawę z tego, że państwo jesteście dla nas pewnymi wzorcami osiągania kompromisu. To są kompromisy czasem bardzo trudne – dla rodziny, dla siebie, dla dzieci, dla wnuków. I jeśli mamy do czynienia z takimi ludźmi jak państwo, to człowiek się lepiej czuje, bo wie, że jest coś trwałego w tym życiu – powiedział burmistrz Marek Miros.

Głos zabrał też jeden z jubilatów Czesław Dominiuk: Chciałbym podziękować panu burmistrzowi za wręczone nam medale przyznane przez prezydenta Rzeczypospolitej pana Bronisława Komorowskiego. Jestem wzruszony tą uroczystością, ponieważ nie wszystkie pary małżeńskie tego się doczekały. Trzeba przyznać, że proza naszego życia nie była usłana różami. Nasze dzieciństwo przypadło na okres okupacji i tuż po wyzwoleniu. Mimo tych niejasnych stron naszego życia pozostały w pamięci chwile bardzo radosne. Do nich należałoby zaliczyć poznanie naszych żon.

Medale otrzymali: Jadwiga i Karol Zazulińscy, Anna i Czesław Dominiukowie, Regina i Antoni Zackiewiczowie, Czesława i Kazimierz Głodowscy, Maria i Stefan Nowakowie, Irena i Stanisław Trzcińscy, Helena i Stanisław Mentel, Cecylia i Romuald Pietrewiczowie, Zofia i Marian Kalinowscy.

Po dekoracji lampką szampana wzniesiono toast za świętujących oraz poczęstowano tortem zafundowanym przez cukiernię „Janczes” Państwa Wojnowskich. (AT)

(za www.goldap.pl)

 


Aktualności

Powiązane artykuły