Nielegalny towar na 260 000 zł

mosgStraż Graniczna na Warmii i Mazurach podczas wczorajszych czynności ujawniła wyroby tytoniowe wartości ponad 260 tys zł.

W okolicach Ełku funkcjonariusze ujawnili w jednym z kontrolowanych pojazdów nielegalne papierosy wartości ponad 130 tys zł. Kierowca Renault’a przewoził blisko 14,5.tys. paczek papierosów. Towar pochodził z przemytu. Papierosy różnych marek oznaczone były znakami akcyzy rosyjskiej i białoruskiej. Kierowca przyznał się do postawionych zarzutów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Niemal równej wartości ujawnienia dokonali funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi. Przedstawiciele Straży Granicznej najpierw musieli podjąć pościg za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a za chwilę mogli wyjaśnić powód zachowania kierowcy. Kierowca porzucił w polu auto wypchane po brzegi papierosami. Wątpliwości budziły także numery rejestracyjne, bowiem różniły się od numeru na naklejce na przedniej szybie audi. Obecnie trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Por. SG Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

mosg


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Nielegalny towar na 260 000 zł

 1. M A S A K R A

  Zastanawia mnie fakt że Straż Graniczna takimi wynikami nie chwali się na terenie naszej gminy a złapani przeważnie są spoza naszego terenu ciekawe… Czy na terenie naszej gminy nie ma przemytu ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Boria

  Znaczy się, sugerujesz pan, że nasza SG swoich nie łapie? Milicjaaaaaa! Złapać oszczercę i skarać!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...