W czwartek 28 maja o godzinie 11:30 na stadionie miejskim OSiR w Gołdapi odbędzie się piąty w tym roku szkolnym rzut Lekkoatletycznych Czwartków. Dzieci i młodzież rywalizować będzie w biegach, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i pchnięciu kulą.
Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” jest promowanie systematycznej pracy prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych. Uczestnicy Szkół Podstawowych będą konkurować ze sobą w trzech grupach wiekowych tj.
I grupa wiekowa – 13 lat – 2002
II grupa wiekowa – 12 lat – 2003
III grupa wiekowa – 11 lat i mł. – 2004 i mł.
Komunikat do Czwartków LA na dzień 28 maja 2015
Biegi Integracyjne:
Bieg dziewcząt i chłopców – 60m
Bieg dziewczat i chłopców – 300m
Skok w dal dziewcząt i chłopców
Szkoły podstawowe:
Bieg dziewcząt i chłopców – 60m
Bieg dziewcząt i chłopców – 300m
Skok w dal dziewcząt i chłopców
Rzut piłką palantową dziewcząt i chłopców
Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne:
Bieg dziewcząt i chłopców – 100m
Bieg dziewcząt – 600m
Bieg chłopców – 1000m
Skok w dal dziewcząt i chłopców
Pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców
Cykl zawodów zakończy się finałem miejskim, a najlepsi ze szkół podstawowych będą reprezentować Gołdap w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 19-21 czerwca na stadionie AWF w Warszawie.
REGULAMIN
Zawodów dziecięcych XXI Edycji imprezy pn „Czwartki Lekkoatletyczne”
1. Główny organizator zawodów: Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży”
ul. Siodlarska 12, 01-464 Warszawa
tel. 0-22-666-41-00
fax 0-22-665-21-45
2.Terminy zawodów:
Wrzesień – 2014 r
Październik 2014 r
Kwiecień – 2015 r
Maj – czerwiec 2015 r
Czerwiec – 2015 r
Organizatorzy z poszczególnych miast są zobowiązani do przeprowadzenia imprez jesiennych, wiosennych oraz finału miejskiego.
Wszyscy organizatorzy mają obowiązek przekazać do Stowarzyszenia “Sport Dzieci i Młodzieży” informację o datach, miejscach i godzinach rozpoczęcia zawodów. Ewentualne zmiany terminów zawodów powinny być zgłoszone przed ich planowanym przeprowadzeniem.
Ogólnopolski Finał Grand Prix zorganizowany zostanie w czerwcu 2015r.
3.Konkurencje.
Do punktacji zaliczone są następujące konkurencje:
Dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową;
Chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.
Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia podczas zawodów dodatkowych konkurencji, lecz bez uwzględnienia ich w punktacji Grand Prix.
4.Uczestnicy.
Prowadzone są punktacje w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:
I grupa wiekowa 13 lat – 2002
II grupa wiekowa 12 lat – 2003
III grupa wiekowa 11 lat i młodsi – 2004
Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Dotyczy to także zawodów finałowych w poszczególnych miastach.
W ogólnopolskich zawodach Grand Prix zawodnicy mogą startować w jednej konkurencji (biegowej albo technicznej). Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartowali w finale miejskim.
5. Zasady punktacji i kwalifikacji
a) Uzyskane przez zawodników wyniki przeliczane są wg tabel punktowych oddzielnych dla każdej grupy wiekowej.
b) Do finału ogólnopolskiego Grand Prix kwalifikuje się trzech pierwszych zawodników z miasta w każdej konkurencji, według ilości zdobytych punktów.
Stowarzyszenie zastrzega sobie możliwość ograniczenia ilości zawodników dopuszczonych do startu w ogólnopolskich zawodach Grand Prix według punktu 5 ppkt b) do dwóch w każdej konkurencji ze względu na możliwości finansowe.
Stowarzyszenie SDiM poinformuje organizatorów zawodów miejskich o ostatecznej ilości zawodników, których będzie można zgłosić do uczestnictwa w ogólnopolskich zawodach Grand Prix najpóźniej na 30 dni przed terminem ich przeprowadzenia.
c) Prawo startu w finale ogólnopolskim Grand Prix uzyskają zawodnicy, którzy uczestniczyli przynajmniej w pięciu zawodach i w finale miejskim.
d) Do punktacji Grand Prix we wszystkich konkurencjach, z wyjątkiem biegów na 600m dziewcząt i 1000m chłopców, zalicza się punkty pięciu najlepszych startów w danej konkurencji oraz szósty wynik finału miejskiego.
e) W biegach na 600m dziewcząt i na 1000m chłopców do punktacji Grand Prix zalicza się punkty z trzech najlepszych startów oraz czwarty wynik z finału miejskiego. Nie zwalnia to z obowiązku uczestnictwa w pięciu zawodach i finale miejskim (zgodnie z punktem c)
f) Jeżeli zawodnik jest sklasyfikowany w pierwszej trójce w więcej niż jednej konkurencji to przysługuje mu prawo wyboru konkurencji, w której wystartuje w ogólnopolskim Grand Prix. Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartował w finale miejskim.
6. Punktacja nauczycieli, szkól i UKS-ów.
Dodatkowo w całym cyklu zawodów prowadzona jest punktacja nauczycieli, szkól i UKS-ów.
Nauczycielowi zalicza się wszystkie punkty dzieci zgłoszonych przez niego do zawodów, łącznie z finałem miejskim.
Szkołom i UKS-om zalicza się wszystkie punkty uzyskane przez ich zawodników na wszystkich zawodach i finale miejskim.
Dziecko jest przypisane na cały cykl startów do jednego nauczyciela. Nie istnieje możliwość zmiany nauczyciela.
7. Wymogi regulaminowe.
a) Organizatorzy zawodów w poszczególnych miastach mają obowiązek dostarczania protokołów z wynikami zawodów do Stowarzyszenia SDiM najpóźniej siedem dni po ich przeprowadzeniu. Nie dostarczenie protokołów zawodów w podanym terminie powoduje, że nie zostaną one uwzględnione w punktacji Grand Prix.
Stowarzyszenie “Sport Dzieci i Młodzieży” w Warszawie zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego regulaminu.