Ogromny sukces PIORUNÓW na Mistrzostwach Województwa

plywanie_9

plywanie_9W dniach 6-7 grudnia na Olsztyńskiej Pływalni AQUASFERA odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Pływaniu oraz Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności stylowej dzieci 11-12 letnich. Do Sprawdzianu Wytrzymałości przystąpiły 4 osoby z Gołdapi: Julia Zduniewicz, Dawid Sobolewski, Miłosz Januszkiewicz oraz Marcin Przyborowski.

Najlepiej zaprezentował się Dawid Sobolewski zdobywając III miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz IV miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym. Pozostali zawodnicy znacząco poprawili swoje rezultaty.

W Mistrzostwach Województwa wystartowało 400 zawodników z 16 klubów, a wśród nich pływacy gołdapskiego PIORUNA. Zaledwie 12 zawodników wywalczyło aż 22 medale w tym 6 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych.

Bezkonkurencyjny podczas mistrzostw okazał się Dawid Sobolewski wygrywając w swojej kategorii wiekowej na wszystkich dystansach w jakich wziął udział (50, 100, 200 oraz 400 metrów stylem dowolnym). Dominacja Dawida w stylu dowolnym dała mu również I miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów i został on najlepszym zawodnikiem mistrzostw w swojej kategorii wiekowej.

Bardzo dobry występ odnotował także Kacper Taudul zostając Mistrzem województwa na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz dwukrotnie wicemistrzem na dystansach 50 m oraz 200 m stylem klasycznym. Kacper zajął także 3. miejsce w wyścigu na 100 m stylem dowolnym i suma puntów pozwoliła mu stanąć na II miejscu podium w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Bardzo dobre wyniki uzyskał także Miłosz Januszkiewicz zdobywając trzy medale w stylu grzbietowym: 50 m – III miejsce, 100 m – II miejsce i 200 m – I miejsce.

Trzy brązowe medale do Gołdapi przywiózł także Mateusz Sztuk, podobnie jak Miłosz na dystansach 50 m, 100 m i 200 m stylem grzbietowym.

Wśród mistrzów w województwie mamy także Andzeja Staniaszka, który wywalczył tytuł mistrzowski na dystansie 50 m stylem grzbietowym, zaś na dystancie 100 m stylem grzbietowym zajął II miejsce.

Trzykrotnie na podium stawała także Basia Mejcz. Wywalczyła ona II miejsce na 50 m stylem klasycznym, III miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym i III miejsce na 200 m stylem klasycznym.

Z dwoma krążkami na szyi wróciła Julia Zduniewicz zdobywając II miejsce na 50 m stylem klasycznym i III miejsce na 100 m klasycznym.

W stylu klasycznym na dystansie 50 m III miejsce i medal brązowy zdobyła także Oliwia Jakowska, której na dystansie 100 m zabrakło zaledwie 0,05 setnych sekundy do trzeciego miejsca i zajęła najgorsze dla zawodnika IV miejsce.

Wśród pechowców na czwartych miejscach uplasowali się także:

Marcin Przyborowski (50 m dowolnum, 50 m grzbietowym), Mateusz Tramp (100 m grzbietowym), Tyszlak Michał (50 m klasycznym).

W dobrej dyspozycji zaprezentował się nasz były zawodnik obecnie trenujący w olsztyńskim Kormoranie – Kamil Tyszlak. Stanął on na III miejscu podium na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz dwukrotnie był czwarty na dystansach 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym.

Wszyscy startujący zawodnicy naszego klubu znacząco poprawili swoje rekordy życiowe co świadczy o dobrze przepracowanym okresie treningowym.

Zarząd klubu składa serdeczne GRATULACJE wszystkim zawodnikom MUKS PIORUN Gołdap za godne reprezentowanie klubu i miasta na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Działalność klubu jest współfinansowana ze środków Gminy Gołdap.