Ogromny sukces PIORUNÓW na Mistrzostwach Województwa

plywanie_9

plywanie_9W dniach 6-7 grudnia na Olsztyńskiej Pływalni AQUASFERA odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Pływaniu oraz Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności stylowej dzieci 11-12 letnich. Do Sprawdzianu Wytrzymałości przystąpiły 4 osoby z Gołdapi: Julia Zduniewicz, Dawid Sobolewski, Miłosz Januszkiewicz oraz Marcin Przyborowski.

Najlepiej zaprezentował się Dawid Sobolewski zdobywając III miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym oraz IV miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym. Pozostali zawodnicy znacząco poprawili swoje rezultaty.

W Mistrzostwach Województwa wystartowało 400 zawodników z 16 klubów, a wśród nich pływacy gołdapskiego PIORUNA. Zaledwie 12 zawodników wywalczyło aż 22 medale w tym 6 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych.

Bezkonkurencyjny podczas mistrzostw okazał się Dawid Sobolewski wygrywając w swojej kategorii wiekowej na wszystkich dystansach w jakich wziął udział (50, 100, 200 oraz 400 metrów stylem dowolnym). Dominacja Dawida w stylu dowolnym dała mu również I miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów i został on najlepszym zawodnikiem mistrzostw w swojej kategorii wiekowej.

Bardzo dobry występ odnotował także Kacper Taudul zostając Mistrzem województwa na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz dwukrotnie wicemistrzem na dystansach 50 m oraz 200 m stylem klasycznym. Kacper zajął także 3. miejsce w wyścigu na 100 m stylem dowolnym i suma puntów pozwoliła mu stanąć na II miejscu podium w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Bardzo dobre wyniki uzyskał także Miłosz Januszkiewicz zdobywając trzy medale w stylu grzbietowym: 50 m – III miejsce, 100 m – II miejsce i 200 m – I miejsce.

Trzy brązowe medale do Gołdapi przywiózł także Mateusz Sztuk, podobnie jak Miłosz na dystansach 50 m, 100 m i 200 m stylem grzbietowym.

Wśród mistrzów w województwie mamy także Andzeja Staniaszka, który wywalczył tytuł mistrzowski na dystansie 50 m stylem grzbietowym, zaś na dystancie 100 m stylem grzbietowym zajął II miejsce.

Trzykrotnie na podium stawała także Basia Mejcz. Wywalczyła ona II miejsce na 50 m stylem klasycznym, III miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym i III miejsce na 200 m stylem klasycznym.

Z dwoma krążkami na szyi wróciła Julia Zduniewicz zdobywając II miejsce na 50 m stylem klasycznym i III miejsce na 100 m klasycznym.

W stylu klasycznym na dystansie 50 m III miejsce i medal brązowy zdobyła także Oliwia Jakowska, której na dystansie 100 m zabrakło zaledwie 0,05 setnych sekundy do trzeciego miejsca i zajęła najgorsze dla zawodnika IV miejsce.

Wśród pechowców na czwartych miejscach uplasowali się także:

Marcin Przyborowski (50 m dowolnum, 50 m grzbietowym), Mateusz Tramp (100 m grzbietowym), Tyszlak Michał (50 m klasycznym).

W dobrej dyspozycji zaprezentował się nasz były zawodnik obecnie trenujący w olsztyńskim Kormoranie – Kamil Tyszlak. Stanął on na III miejscu podium na dystansie 50 m stylem motylkowym oraz dwukrotnie był czwarty na dystansach 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym.

Wszyscy startujący zawodnicy naszego klubu znacząco poprawili swoje rekordy życiowe co świadczy o dobrze przepracowanym okresie treningowym.

 

Zarząd klubu składa serdeczne GRATULACJE wszystkim zawodnikom MUKS PIORUN Gołdap za godne reprezentowanie klubu i miasta na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Więcej informacji na stronie internetowej klubu www.mukspiorun.goldap.pl

Działalność klubu jest współfinansowana ze środków Gminy Gołdap.

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Ogromny sukces PIORUNÓW na Mistrzostwach Województwa

 1. monika w-t

  Normalnie duma mnie rozpiera Piorunki, gratuluję :):):)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. xyz

  Brawo gołdapiacy !!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Lucjan

  Niebywałe, jak Ty się Dawid rozwijasz. Już jakiś czas temu po wakacjach pytałem Twojego tatę, jak tam u Ciebie po wznowieniu treningów…, no i już wiem. Gratulacje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...