Właściwie nie wiadomo czy to jest czołg, czy opancerzony transporter gąsienicowy z II wojny światowej, który znajduje pod asfaltem na wysokości Górnego.
Został tam po wojnie i niedawno gołdapskie Stowarzyszenie „Archeo” opracowało realną, profesjonalną, koncepcję, by (korzystając z remontu drogi nr 65), pojazd wykopać i gdzieś w Gołdapi wystawić jako eksponat historyczny. Wypełniono też część procedur.
Natomiast niedawno przyszło pismo od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że niestety olsztyński oddział „dokonał już wyboru podmiotu realizującego ww. działanie”.
Wydobycia pojazdu dokona Centrum Szkolenia Wojskowego z Poznania. Pojazd po wydobyciu ma trafić do nich.
A szkoda…
Czytałem to pismo z GDDKiA i uważam, że jest zbyt lakoniczne na zasadzie „odwalcie się”
„pismo od Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, że niestety olsztyński oddział „dokonał już wyboru podmiotu realizującego ww. działanie”.
Wydobycia pojazdu dokona Centrum Szkolenia Wojskowego z Poznania. Pojazd po wydobyciu ma trafić do nich.”
Może warto powalczyć, aby pojazd został jednak u nas. W końcu to kawałek historii tej ziemi a nie poznańskiej?
To fakt… To jest trochę tak jak z gołdapską kostką z Wojska Polskiego, która mogłaby zostać w Gołdapi świetnie upiększyć choćby inne miejsca miasta, ale DDKiA ma, niestety, do niej prawo jako do własności…
Kostka z Wojska Polskiego należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich, a nie GDDKiA.
Zgadza się – pomyłka. Nie należy natomiast do Gołdapi…
a kiedy go będą wyciągać bo chciałbym to zobaczyć już w latach 70 słyszałem że pod asfaltem koło górnego jest zakopany czołg i z asfaltu wystaje lufa
Słupki kamienne od pomnika poległych żołnierzy Pułku Dönhoffa, które wcięło podczas przebudowy gołdapskiego rynku, ktoś jeszcze pamięta? Co z oczu, to i z serca… Redakcja napisał: ma, niestety, do niej prawo jako do własności… A może by tak wykopać ten wóz bojowy, ustawić go w odpowiednim kierunku, załadować kostką z Wojska Polskiego, uruchomić silnik i wio! …niech to wszystko wraca do macierzy. Co z oczu, to i z…głowy.
mIrek napisał: Słupki kamienne od pomnika poległych żołnierzy Pułku Dönhoffa, które wcięło podczas przebudowy gołdapskiego rynku, ktoś jeszcze pamięta?
Też chciałbym zobaczyć słupki kamienne ( grzybki) przy alejcie, w tym samym miejcu, gdzie były ustawione przed remontem parku. Może ktoś z Szanownych Forumowiczów zna ich los???
ja bym jeszcze wykorzystala ta broń to odstrzału osoby która wdaje bezmuślne decyzje o wycinaniu niektórych drzew w naszyn mieście