III Kinder + Sport Giżycko – Gołdapianie już szykują się do finałów

W sobotę, 16 lutego w Giżycku odbył się III Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Piłce Siatkowej o Puchar Kinder + Sport 2019. Jest to rywalizacja młodych adeptów w trzech konkurencjach: dwójek (2008 i mł.), trójek (2007 i mł.) oraz czwórek (2006 i mł.) siatkarskich.

Eliminacje mają wyłonić ósemki, które wystartują w majowym finale wojewódzkim, a tam stawką będzie awans do wielkiej imprezy krajowej, która ma charakter festiwalu z udziałem gwiazd polskiej siatkówki.

Do klasyfikacji generalnej zaliczają się trzy najlepsze wyniki eliminacji i już część zespołów zapewniła sobie udział w decydującej rozgrywce. W najlepszym stylu dokonała tego „czwórka” chłopców z SP 3 UKS Trójka Gołdap, która wygrała wszystkie dotychczasowe turnieje, gromadząc maksymalną liczbę punktów.

W Giżycku zespół „czwórek” w składzie: Mieszko Makarski, Antoni Buraczewski, Michał Ostrowski, Olaf Rykaczewski oraz Aleksander Nyga i Piotr Kozic na boisku odniósł kolejno sześć zwycięstw zostając zwycięzcą III Wojewódzkiego Turnieju. Gołdapski kwartet najpierw w meczach grupowych pokonał: 2:0 – AZS UWM Olsztyn 1, 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo 2 i 2:0 – UKS Tempo – 25 Olsztyn 1. W ćwierćfinale chłopcy ograli 2:0 – Gwardię Szczytno, a w półfinale pokonali 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo 1.

W wielkim finale giżyckiego turnieju po bardzo emocjonującym meczu 2:1 – Kurianvolley Olsztyn 1. W Giżycku również bardzo dobrze spisał się zespół „trójek” w składzie: Piotr Zadroga, Szymon Wysocki i Maciej Świętoń, którzy zajęli wysokie trzecie miejsce. Gołdapianie w swojej grupie odnieśli dwa zwycięstwa. Zdołali pokonać 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 3 oraz 2:1 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1. W ćwierćfinale imprezy chłopcy ograli 2:0 – AZS UWM Olsztyn 1.

Gołdapski tercet w półfinale musiał uznać wyższość 2:0 drużyny poniekąd zwycięzców I i II Turnieju z Kętrzyna i Olecka. W ostatnim meczu o trzecie miejsce gołdapianie pokonali 2:1 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1 i są mocno stawiani przed decydującym starciem w finale województwa. Nie powiodło się drugiemu zespołowi „trójek”, który odpadł z rywalizacji po grach grupowych. Kolejne turniejowe kroki dzielnie stawiają najmłodsi siatkarze z „trójki”.

9-latkowie Nikolas Krynicki i Jakub Czernicki po raz drugi w stawce 30 zespołów zajęli bardzo dobre miejsce piąte ulegając starszym zawodnikom w ćwierćfinale imprezy w Giżycku jak również wcześniej w Olecku i Kętrzynie. Jakub i Nikolas w swojej grupie odnieśli dwa zwycięstwa. Ograli 2:0 – AZS UWM Olsztyn 3 i 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo 4. W 1/8 finału zdołali ograć 2:0 – ZSS Green Volley Ełk 1. Ale w 1/4 lepsi od nich okazali się zawodnicy SP 2 Nowe Miasto Lubawskie. W Giżycku w decydujących meczach o miejsca 5-8 Kuba i Nikolas pokonali 2:1 – MOSiR Kętrzyn 1 oraz 2:0 – SMS Ostródę 1. Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 17 marca w Ełku i 14 kwietnia w Elblągu.

Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w Piłce Siatkowej. 26 maja 2019 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2019. Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii. Osobą odpowiedzialną z ramienia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej była Magdalena Gago. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.