Uważajmy na włamywaczy i chrońmy swoje domy!

W ostatnim czasie na terenie miasta i gminy Gołdap policjanci odnotowali kilka włamań do domów i mieszkań. Łupem przestępców padły przede wszystkim pieniądze i biżuteria. Policjanci apelują o ostrożność i zwracanie uwagi na osoby obce i podejrzanie zachowujące się.

 

 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na terenie miasta i gminy Gołdap włamano się do 4 mieszkań i jednego domku jednorodzinnego. Gołdapscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie czujności i ostrożności. Schematy działania włamywaczy są bardzo podobne. Najczęściej dostają się do naszych mieszkań (domów) przez balkon, okna lub piwnice, a ich łupem padają głównie pieniądze i biżuteria.

Okazuje się, że przestępcy działają przeważnie w godzinach przedpołudniowych, zakładając, że o tej porze w mieszkaniu nie ma mieszkańców. Sposoby ich postępowania mogą być rozmaite. Często podają się za pracownika dowolnych instytucji lub daleką rodzinę, wypytując o różne informacje dotyczące np. nieobecnego sąsiada.

Dlatego też pamiętajmy, że o każdym niepokojącym zajściu powiadamiamy natychmiast policję. Nie lekceważmy żadnego incydentu i przyglądajmy się obcym osobom pojawiającym się w okolicach naszej posesji. Zachowajmy czujność, gdy do sąsiada puka nieznana osoba zbyt długo czekając pod jej drzwiami.

Nie zapominajmy, że obok nas ktoś również mieszka i zwróćmy także uwagę na jego własność. Nie bagatelizujmy również zaparkowanych w okolicy samochodów na obcych rejestracjach, ponieważ nimi mogą się przemieszczać przestępcy. W dużej mierze od nas samych zależy czy stracimy majątek lub czy nasi sąsiedzi padną ofiarami włamywaczy. Ostrożności nigdy za wiele.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. W przypadku jakichkolwiek niepokojących sytuacji lub podejrzanych zachowań osób każdorazowo prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi pod nr 112,  997 lub  87 615-54-00.

Ostatnie z włamań miało miejsce na ul. Jaćwieskiej w Gołdapi w dniach 23-24 lipca, gdzie sprawcy dostali się do mieszkania przez balkon. Zwracamy się do ewentualnych świadków o pomoc w ustaleniu sprawców. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje w powyższej sprawie proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym gołdapskiej komendy pod numer 997, 112.

 

Red. KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Uważajmy na włamywaczy i chrońmy swoje domy!

  1. bla

    Statustyki policji lecą w dół. I co teraz będzie.

    1. Robin

      Statystycznie koń i człowiek mają po 3 nogi i to tyle w kwestii realnego bezpieczeństwa.

  2. Janusz Wojciechowski

    Stara notka ale aktualna 'Statystyko, królowo Polski – zmiłuj się nad nami! Na świecie policja jest od czuwania nad bezpieczeństwem ludzi. W Polsce jest od statystyki,

    1. Jeżdżę czasami po świecie, to i widzę jak w normalnych państwach pracuje policja. W Paryżu, w Tokio, w Nowym Jorku, a nawet niedaleko, w Budapeszcie.

    Tam policja zajmuje się głównie tym, żeby być. To się przejdzie wzdłuż i wszerz, to przejedzie się samochodem, albo konno.

    Policja tam jest i po prostu czuwa. Jakby ktoś coś – to wrzaśniesz człowieku – policjaaaaa! – i za chwilę będą, bo są blisko, za najbliższym rogiem.

    W normalnych krajach policja jest przede wszystki po to, zeby obywatele czuli się bezpieczniej.

    2. Inaczej w Polsce.

    U nas policja nie może być obecna na ulicach, bo taka obecność generuje koszty, choćby paliwa, na które chronicznie brakuje środków w budżecie. Na patrolach pieszych buty służbowe się zdzierają. O koniach nie ma co wspominać, taki koń potrzebuje dziennie paru kilogramów deficytowego zboża.

    U nas policja jest dla statystki.

    – Jak mi który nie wyrobi siedemnastu mandatów na służbie, to niech się mi k… na oczy nie pokazuje – mówił do podległych policjantów naczelnik policjantów z Torunia.

    Całkowicie go rozumiem, bo jak nie wyrobi statystyki mandatów, to go zwierzchnictwo zrówna z ziemią, jak pańszczyźnianego chłopa.

    3. Z powodu statystyki policjant nie ma czasu czuwać nad naszym bezpieczeństwem, bo czas wypełnia mu poprawianie statystyki. Musi łapać obywateli na czymkolwiek, najlepiej na byle czym i wlepić mandat, przeliczany następnie na procenty i sztuki.

    Statystykę najlepiej się poprawia siedząc z radarem w krzakach, łapiąc staruszki przechodzące obok pasów przez ulicę, a już najbardziej opłaca się pojechać na zapadłą wieś i tam nałapać podchmielonych rowerzystów na polnych drogach, pośród krów i gęsi.

    Taki podpity rowerzysta to dla policyjnej i nie tylko policyjnej skarb bezcenny.

    Jest ujawnione przestępstwo, jest niezwłocznie wykryty sprawca. Potem delikwent nie zapłaci grzywny, doprowadzi się go do kryminału – jest schwytanie ukrywającego się przestępcy.

    I siedzą potem w kryminałach tysiące takich wiejskich, często upośledzonych Franków czy Jasiów.

    Prokuratura tez sobie poprawia na takich przestępcach statystyki, i sądy również. Jest dużo osądzonych spraw i mało uchylonych wyroków, bo co uchylać, prosta sprawa. no bo i błędy trudno popełnić w sprawie o jazdę na rowerze.

    Statystycznie mamy więc bardzo sprawną policje, ze wskaźnikiem ujawnionych i wykrytych przestępstw dziewięćdziesiąt siedem procent.

    Prokuratura statystycznie tez jest bardzo skuteczna, prokurator Seremet podkreśla z dumą, że wskaźnik uniewinnień nie przekracza jednego procenta. Sądy też są sprawne, pijanych rowerzystów sądzi się szybko i na ogół bez zwłoki.

    A jakby zajrzeć do aparatu skarbowego – tam tez liczy się przede wszystkim statystyczna skuteczność, byle jak najwięcej podatników nałapać na byle czym i wlepić im domiary, choc by to nie miało nic wspólnego z rozsądkiem i sprawiedliwością.

    4. A co my co z tego mamy, społeczeństwo? Czy nam od tego jest bezpieczniej? Wręcz przeciwnie. Aparat ucisku i przemocy zajmuje się bowiem duperelami i szkodzi ludziom zamiast zajmować się ich bezpieczeństwem. Gdy czatują czatują pod wiejskim sklepem na podpitego rowerzystę, nie ma ich często tam, gdzie popełniane są poważne przestępstwa.

    5. Tuwim miał rację – istnieją trzy poziomy kłamstwa – kłamstwo pospolite, przysięga i statystyka.

    W polskich systemie policyjno-sądowym statystyka jest królową wszelkiej praktyki.

    Statystyko, królowo Polski – zmiłuj się nad nami’

  3. feeee

    Ja to zastanawiam się kiedy Policja pochwali się oficjalnie pięcio kilogramowym sukcesem? Jak nigdy Policja nie chwali się swoimi sukcesami ? Chyba, że ten sukces godzi w obecną władzę, ale jak to mówią co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

    1. G

      Polecam artykuł „Serce matki i prochy syna” w gazecie „Fakty i mity”! Czy również w przypadku „Skody ze starostwa” pomogło „państwo PiS”?

    2. ja

      Poczytaj ostatnie wydanie FAKTÓW I MITÓW, będzie wiadomo, o co chodzi.
      🙂

  4. Ela

    Czy te kradzieże mają coś wspólnego z rozpoznaniem terenu jakie ostatnio prowadzili cyganie, sprzedając w naszej gminie noże ceramiczne i kosmetyki ?