Siatkówka plażowa. Wysokie miejsce Adriana Białeckiego w Mistrzostwach Polski

W dniach 31 sierpnia – 4 września we Wrześni rozgrywany był ORLEN Finał Mistrzostw Polski Seniorów w Siatkówce Plażowej. Do turnieju finałowego awansowały 24 najlepsze pary z Polski, w tym reprezentanci naszej Gołdapi. Para gołdapsko-pucka Adrian Białecki / Jakub Jetke zajęła wysokie 13. miejsce w Polsce.

Na początek (lewa strona drabinki) pokonali 2:1 (13:21, 21:13, 15:13) parę Mateusz Zarankiewicz (Zdzieszowice) / Mateusz Paszkowski (Radzyń Podlaski). W drugiej rundzie ulegli 0:2 (17:21, 18:21) utytułowanej parze Michał Kądzioła (Dąbrowa Górnicza) / Jakub Szałankiewicz (Staszów). W trzecim starciu (prawa strona drabinki) Adrian i Jakub ograli 2:1 (21:15, 18:21, 15:9) duet Konrad Felisiak (Łódź) / Michał Korycki (Przysucha).

W kolejnym meczu na ich drodze stanęli znani: Michał Bryl (Łask) / Kacper Kujawiak (Głowno), którzy okazali się lepsi w dwóch setach (21:14, 21:16). Andrzej Paszkowski wspólnie z Bartoszem Kujawskim (Pomieczówek) zajął w finale miejsce 17. Mistrzami Polski zostali Grzegorz Fijałek (Andrychów) i Mariusz Prudel (Rybnik).

Srebro wywalczyli Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Na najniższym miejscu podium stanęli: Piotr Kantor (Sosnowiec) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie). Pula nagród w turnieju wyniosła 65 000 zł.