Region. Kolejne osoby staną przed sądem

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Do sądu trafił akt oskarżenia wobec kolejnych 2 osób zamieszanych w handel nielegalnymi papierosami.

Zorganizowana grupa przestępcza zajmowała nabywaniem z Federacji Rosyjskiej oraz z Białorusi, przechowywaniem, a także produkcją nielegalnych papierosów oraz dalszą ich dystrybucją. W ciągu dwuletniej nielegalnej ich działalności straty Skarbu Państwa wyniosły prawie 46 mln zł.

W toku śledztwa ustalono, że liderem zorganizowanej grupy przestępczej, która działała na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego okazał się 43-letni mężczyzna z powiatu kętrzyńskiego.

W styczniu br. do olsztyńskiego sądu trafił akt oskarżenia wobec 26 osób, natomiast 27 czerwca, wobec kolejnych 2 zamieszanych w nielegalny biznes tytoniowy.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Olsztynie zarządził poręczenia majątkowe wobec dwóch oskarżonych mężczyzn w kwocie 60 tys. zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono nieruchomości na kwotę 200 tys. zł oraz 10 tys. zł. w gotówce.

Mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

https://wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/58715,Ekipa-tytoniowa-stanie-przed-sadem.html

https://wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/49949,Ekipa-tytoniowa-coraz-wieksza.html

https://wm.strazgraniczna.pl/wm/aktualnosci/45006,Zlikwidowana-chalupnicza-produkcja-lewych-papierosow.html


Aktualności

Powiązane artykuły