Oszuści nie mają wakacji. Przez cały czas są aktywni. Zachowajmy czujność i nie dajmy się oszukać!

Pośpiech, nieuwaga czy roztargnienie sprawiają, że niektóre osoby zbyt mało uwagi poświęcają na zweryfikowanie otrzymanych wiadomości czy ofert sprzedażowych. Sprawcy są cały czas aktywni i wymyślają coraz to nowsze metody, aby zdobyć podstępem zaufanie swojej ofiary i wyczyścić jej konto bankowe. Do gołdapskiej jednostki zgłosiły się kolejne osoby, które padły ofiarą oszustw internetowych.

Policjanci nieustannie ostrzegają przed oszustwami, informują o metodach działań sprawców i przekazują na co zwracać uwagę, aby zapobiec utraty swoich oszczędności. Przestępcy modyfikują scenariusze działań i dostosowują je do wieku swojej ofiary. W ostatnim czasie do gołdapskiej jednostki zgłosiły się kolejne dwie osoby pokrzywdzone w wyniku oszustwa.

Jeden z mieszkańców Gołdapi został oszukany podczas zakupu w sieci. 44-latek przekonany, że oferta sprzedażowa jest bezpieczna, zdecydował się skorzystać z okazji. Ustaloną kwotę wpłacił na wskazane przez sprzedającego konto bankowe. Następnie kontakt ze sprzedającym się urwał. W rezultacie gołdapianin stracił blisko 800 złotych.

Kupując w sieci, musimy pamiętać, że Internet to również miejsce, gdzie działają oszuści.

Kolejna z oszukanych osób otrzymała wiadomość tekstową za pośrednictwem znanego portalu społecznościowego. Sprawca podszywając się pod znajomego poprosił o pomoc finansową. Pokrzywdzony przekonany, że pomaga osobie najbliższej, wykonał przelew na wskazany numer rachunku bankowego. Kiedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, było już za późno na odzyskanie pieniędzy. W wyniku działania oszusta 28-latek stracił 600 złotych.

Pamiętajmy, aby zawsze przed udzieleniem pomocy finansowej skontaktować się z osobą, która prosi nas o pomoc! Zadzwońmy do niej i upewnijmy się, czy aby na pewno to ona zwraca się do nas z konkretną prośbą!

KPP w Gołdapi

Grafika: pixabay.com

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły