Zabawki kontrastowe – stymulacja sensoryczna na wyciągnięcie ręki

W pierwszych latach życia, mózg dziecka jest wyjątkowo podatny na bodźce. Ten okres, kiedy można mówić o plastyczności mózgowych struktur, trwa aż do około 10. roku życia, co czyni go kluczowym czasem do rozwijania różnorodnych umiejętności Na tym etapie ważne jest, aby rozwijać u dziecka jego zmysł wzroku. Jak najlepiej wspierać ten rozwój od najmłodszych lat?

Odpowiedzią mogą być zabawki kontrastowe, których celem jest stymulowanie percepcji wzrokowej dziecka. Oto jak działają i dlaczego warto je włączyć do edukacyjnego arsenalu każdego malucha.

Kontrastowe zabawki dla niemowląt, które nie rozróżniają pojedynczych barw

Niemowlęta w pierwszych miesiącach życia nie są jeszcze w stanie rozróżnić wszystkich barw. Ich wzrok rozwija się stopniowo, dlatego początkowo najlepiej reagują na wysoki kontrast między bielą a czernią. Zabawki kontrastowe, takie jak książeczki kontrastowe czy maty sensoryczne z wyraźnymi, czarno-białymi wzorami są idealne do tego etapu rozwoju. Pozwalają one niemowlętom skupić wzrok na konkretnych kształtach, co nie tylko wspomaga rozwój zdolności wzrokowych, ale także umiejętność skupienia uwagi na dłuższy czas. Elementy szeleszczące czy kolorowe metki dodatkowo stymulują inne zmysły, takie jak słuch czy dotyk, co jest ważne w holistycznym rozwoju niemowlaka. Dodatkowo też tego typu zabawki pomagają rozwijać u dziecka motorykę małą – dziecko uczy się odpowiedniego chwytu zabawki czy jej przekładania z miejsca na miejsce – dzięki odpowiednio dobranej kolorystyce jest to dużo łatwiejsze. Warto zainwestować w dobrej jakości zabawki kontrastowe, aby Twoje dziecko rozwijało się efektownie.

Zabawki kontrastowe – oferta

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór zabawek kontrastowych, które są zaprojektowane z myślą o potrzebach i bezpieczeństwie twojego dziecka. Oferujemy wszystko, od grzechotek i przytulanek, które można bezpiecznie przyczepić do łóżeczka noworodka, po bardziej zaawansowane zabawki dla starszych dzieci, które ćwiczą koordynację ruchową oraz oko-ręka. Nasze kontrastowe zabawki są wykonane z bezpiecznych, trwałych materiałów, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo, a także komfort podczas zabawy. Wśród naszych propozycji znajdują się również zabawki, które rozwijają nie tylko wzrok, ale i dotyk czy słuch, co czyni je idealnym wyborem dla świadomych rodziców, chcących wspierać wielozmysłowy rozwój swojego malucha. Pozwól Twojemu dziecku rozwijać się w odpowiednim tempie, dzięki dobrze dobranym zabawkom.

 


Aktualności

Powiązane artykuły