Za nami IV Polskie Tajgowisko

We wtorek, 11 czerwca Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej zorganizował IV edycję Polskiego Tajgowiska. W tegorocznym trekkingu udział wzięło 8 drużyn z 5 szkół podstawowych powiatu gołdapskiego.


Na początku uczestnicy zmierzyli się z „Wejściówką” – niełatwym quizem o walorach przyrodniczych i kulturowych Parku, a następnie ruszyli na trasę trekkingu, gdzie również czekały na nich zadania do wykonania. W tym roku trasa wiodła przez wschodnią część Puszczy Rominckiej, w okolicach Deguć, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć m.in. pomnikową lipę odroślową, piwniczkę dla nietoperzy, żerowisko dzięcioła dużego i dawny cmentarz ewangelicki. W trakcie trekkingu drużyny miały za zadanie odszukać ukryte w lesie kartki i pieczątki, zerwać pokrzywę, zrobić pamiątkowe zdjęcie, a także stworzyć własną piosenkę o Puszczy Rominckiej i na koniec zaśpiewać ją w bazie.

Zwycięzcami tegorocznego trekkingu zostali:

I miejsce
„Kumaki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi: Aleksandra Cybulska, Maja Siemieniuk, Andżelika Milewska pod opieką pani Danuty Boguskiej. Drużyna zdobyła 40 na 40 możliwych punktów!
 
II miejsce
„Żbiki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi: Paweł Jurczyk, Antoni Sakowicz, Dominik Łaban pod opieką pani Małgorzaty Wojciechowskiej-Gutowskiej – 39 punktów i zwycięstwo w dogrywce.

III miejsce
„Rzęsorki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi: Anna Konieczny, Borys Wilczyński, Maria Struh pod opieką pań – Małgorzaty Wojciechowskiej-Gutowskiej i Patrycji Nawrockiej – 39 punktów.

Nagrody za udział otrzymały drużyny:

„Papugi” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi;

„Odkrywcy Puszczy” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi;

„Lilie” ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach;

„Wiewióry” ze Szkoły Podstawowej w Galwieciach;

„Rominckie Żubrzątka” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Nagrody w trekkingu zostały sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Gołdapi i Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej.

/pkpr/

Powiązane artykuły