W-MOSG. Złamali przepisy

Polacy i Niemiec złamali przepisy ruchu drogowego oraz przepisy porządkowe obowiązujące w strefie nadgranicznej. W miniony weekend w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Węgorzewie oraz Barcianach pojawili się ciekawscy turyści.

21 czerwca, 5 motocyklistów z powiatu chełmińskiego przyjechało z bliska zobaczyć granicę polsko-rosyjską. Jeden z nich na pamiątkę wykonał zdjęcia stronie sąsiedniej. Następnego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach legitymowali mieszkańca powiatu kolneńskiego. 42-latek również chciał zobaczyć i sfotografować granicę zewnętrzną UE. Natomiast 23 czerwca, Niemiec pojawił się w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Węgorzewie. Przyznał funkcjonariuszom SG, że przybył tu z „czystej ciekawości”. Tym razem turyści, za fotografowanie strony sąsiedniej nie zapłacili mandatów. Skończyło się na pouczeniach.

Straż Graniczna przypomina, że w strefie nadgranicznej znajdują się drogi dojazdowe do granicy państwa. Na niektórych z nich zgodnie ze znakami drogowymi  obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach, znak B-1.

Za niestosowanie się do znaku drogowego B-1 na sprawcę wykroczenia może zostać nałożony mandat karny w wysokości do 500 złotych. Taka sama kara grzywny w wysokości do 500 zł grozi za wejście na pas drogi granicznej, jak również za fotografowanie strony sąsiedniej.


Aktualności

Powiązane artykuły