Nietypowe obchody Dnia Matki

XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny w tym roku odbywają się pod hasłem: „Dobro rodziny czy nadgodziny”. Mali mieszkańcy Dubeninek, a dokładnie trzecioklasiści SP pomyśleli więc o „nadgodzinach” w związku z majowym Dniem Matki. Ponieważ w święto przyjmowali po raz pierwszy Komunię Świętą, zaprosili swoje mamy kilka dni później, tj. 31 maja 2024 r. na… ognisko, które można nazwać dydaktycznym. A tam…

Ogień, co prawda, rozniecili dorośli, tatusiowie zajęli się przyrządzaniem potraw, a dziewczęta i chłopcy zaprosili swoje mamy na 3 zajęcia dydaktyczne: wychowanie fizyczne, matematyczne i muzyczne. „Uczennice” niekoniecznie były pilne, trochę kapryśne, a może nawet bardzo, bo jeden z „nauczycieli” „rzucił robotę”! Humor dopisywał wszystkim, tańce, rozgrywki z piłką, a potem krótki program artystyczny i wręczanie upominków. Każda mama otrzymała w nim magnes ze swoim imieniem – taka pamiątka… takie dydaktyczne ognisko z okazji Dnia Matki. Trzecioklasiści też wynieśli naukę z tego spotkania: niełatwo jest być nauczycielem! Oni chyba nie będą w przyszłości brali nadgodzin, wybiorą rodzinę – i tak trzymać. A dodatkiem do prezentów był sękacz i inne słodkości po to, by życie mam było właśnie słodkie, beztroskie, jak owe obchody ich święta.

Święto rodziny odbędzie się 7 czerwca w gminie Dubeninki, i miło mi nadmienić, że właśnie moi wychowankowie otrzymają tam nagrody za I, II, III miejsce i wyróżnienie (w kat. Kl. 1-3) za zwycięstwo w konkursie na temat swojego dnia z rodziną. Duże brawa dla nich!

A 10 czerwca w szkole w Dubeninkach będzie dalsza część rodzinnych spotkań, bo tym razem cała społeczność uczniowska zaprasza na Dzień Rodziny. Rodzina ważniejsza niż nadgodziny – świętujmy!

Ewa Jurkiewicz

Powiązane artykuły