Kolejne sukcesy uczestników pracowni fotograficznej Domu Kultury

W sobotę 15 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego (XXI Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2024), połączone z wręczeniem nagród i dyplomów uczestnictwa w wystawie pokonkursowej.

Dom Kultury w Gołdapi reprezentowali uczestnicy zajęć w pracowni fotografii: Julia Predko i Mateusz Nowiczenko. Towarzyszyła im Zuzanna Ejsmont. Julia Predko otrzymała wyróżnienie w kat. do 15 lat za zdjęcie z zestawu „Oczyszczenie”, natomiast Mateusz Nowiczenko otrzymał nagrodę dyrektora MDK w Białymstoku za pracę – „Jestem drzewem”.

Nagroda Towarzystwa Działań Twórczych „Talent” w Białymstoku przypadła Pracowni Fotograficznej Domu Kultury w Gołdapi działającej pod okiem instruktora Jarosława Jasińskiego.

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano 100 prac w tym także pracę Marysi Werry zatytułowaną „Martwa natura” i pracę Elizy Strus – „Anielska kąpiel”. Na konkurs nadesłano 1888 zdjęć, 487 autorów ze 161 placówek.

DK w Gołdapi

 

Powiązane artykuły