Kolejne sukcesy gołdapskich „Piorunów”

W dniach 1-2 czerwca część zawodników MUKS PIORUN Gołdap startowała w Toruniu na 2. Rundzie Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach, gdzie udział wzięło 227 zawodników z 14 klubów z całej Polski.

Nasza 8-osobowa reprezentacja pod opieką trenera Adama Kozłowskiego zdobyła tam 15 medali (4 złote, 6 srebrnych, 5 brązowych).

W klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach wiekowych Laura Kozłowska zdobyła I miejsce, a Hania Prochowicz i Oskar Kozłowski II miejsce. Bardzo dużą dumą dla naszego klubu było podczas tych zawodów powołanie naszego zawodnika Oskara Kozłowskiego do reprezentacji Polski i będzie nasz kraj reprezentował na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu w płetwach, które odbędą się w Kłajpedzie na Litwie w terminie 26-30 czerwca.

8 miejsce 400 m BF.

W tym samym czasie 5-osobowa reprezentacja naszego Klubu pod opieką trenerki Joanny Kozłowskiej dumnie walczyła i reprezentowała nasze miasto w IV Otwartych Zawodach Pływackich pod patronatem burmistrza Miasta Giżycka: w Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10, 11 lat oraz Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 lat.

Tu wspólnie wywalczyli 17 medali (8 złotych, 7 srebrnych, 2 brązowe). W klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach wiekowych Liza Naszkiewicz i Julek Walkiewicz zdobyli I miejsce, a Zuzia Radziszewska i Nikodem Kowalik II miejsce. W klasyfikacji drużynowej 10-latków, gdzie nasz klub reprezentowało tylko dwóch zawodników: Liza i Nikodem – zajęliśmy III miejsce.